Peugeot 2008 nyní s více technologiemi

2016-07-08 00:00:00

Úspěšné kompaktní SUV se po modernizaci vizuálně změnilo jen málo, avšak na palubě má řidič a další cestující k dispozici nové technologie. Pod kapotou najdete modernizované motory.


text: Luděk Kortus

V červnu byla českým novinářům představena modernizace kompaktního SUV Peugeot 2008. Zvenku došlo k několika úpravám na světlech, lištách nárazníků, podokenních lištách, lištách na střeše, spoilerech… Jinak toho nového moc nepotřeboval. K dispozici jsou nové barvy a nové designy kol. Praktické vnitřní uspořádání zůstalo zachováno. Zavazadlový prostor se díky modulární lavici dělitelné v poměru 1/3-2/3 může změnit z 360 na 1194 litrů. Pro sklopení opěradla stačí stisknout tlačítko v jeho horní části, sedadla se pak automaticky překlopí. Zavazadlový prostor je opatřen háčky pro uchycení předmětů a dvěma odkládacími přihrádkami na bocích, jedna je vybavena upínacím popruhem, druhá síťkou. Další úložný prostor o objemu 22 litrů se nachází pod podlahou zavazadlového prostoru.

Kabina vozu patří v tomto segmentu k těm elegantním. V rámci příplatkové výbavy může být volant potažený prošitou kůží, který ladí s manžetou řadicí páky, pákou ruční brzdy a dveřními opěrkami. Střecha může být opatřena panoramatickým oknem s osvětleným okrajem nebo laserově gravírovaným podsvíceným stropem. Každý člen posádky má k dispozici řadu dobře řešených odkládacích přihrádek. Kapsy v předních dveřích, přihrádka před sedadlem spolujezdce, přihrádka s držákem na nápoje vedle řadicí páky, uzavřená schránka ve středové konzole, kapsy na zadní straně opěradel předních sedadel atd. Celkový objem odkládacích přihrádek činí 24 litrů.

Posun směrem k luxusnějším verzím provází i nový stupeň výbavy. Vedle verzí Access, Active a Allure se objevuje nová verze GT Line, která se vyznačuje se sportovně elegantním stylem. GT Line používá exkluzivní 17'' kola Eridan s leskle černým diamantovým výbrusem. Chromované prvky standardní výbavy jsou nahrazeny leskle černými u lišty masky chladiče, lišt mlhovek, krytů vnějších zpětných zrcátek a střešního nosiče. Plošky mřížky maska chladiče jsou v černě chromované úpravě s červeným nápisem Peugeot, v zadní části je koncovka výfuku opatřena nerezovou lištou. A konečně na předním i zadním blatníku je umístěno logo GT Line.

V Peugeotu 2008 je použit concept ovládání i-Cockpit®, který má zajistit řidiči nerušený výhled a zaručit mu pozornost a soustředění. Není nutné spouštět oči ze silnice, kompaktní volant přináší uvolněnější pozici při řízení, neboť paže leží blíž u sebe, ruce jsou níž a k řízení je nutné menší úsilí. Informace o řízení vozu 2008 jsou soustředěny do osy pohledu řidiče na vyvýšený sdružený přístroj obkroužený modrými LED diodami. Řidič levou rukou spouští a nastavuje tempomat a omezovač rychlosti, pravou rukou ovládá mobilní telefon přes 7'' dotykový displej a funkci Mirror Screen. Na displej přenáší obraz také couvací kamera a zobrazuje se na něm i funkce systému City Park. Pravá ruka řidiče snadno ovládá systém Grip Control, na kterém lze nastavit jeden z pěti režimů. Pohon zajišťují motory Euro 6 PureTech a BlueHDi s manuálními i automatickými převodovkami. Výkony motorů jsou v rozmezí od 82 do 120 k.

Nabídku benzínových motoru SUV 2008 tvoří:

  • 1.2 PureTech 82 k, manuální pětistupňová převodovka, 4,9 l/100 km
  • 1.2 PureTech 82 k, robotizovaná pětistupňová převodovka, 4,3 l/100 km
  • 1.2 PureTech 110 k S&S, manuální pětistupňová převodovka, 4,4 l/100 km
  • 1.2 PureTech 110 k S&S, automatická šestistupňová převodovka (EAT6), 4,8 l/100 km


Dieselovou nabídku u SUV 2008 tvoří tři motory:

  • 1.6 BlueHDi 75 k, manuální pětistupňová převodovka, 3,7 l/100 km
  • 1.6 BlueHDi 100 k, manuální pětistupňová převodovka, 3,7 l/100 km
  • 1.6 BlueHDi 120 k S&S, manuální šestistupňová převodovka, 3,7 l/100 km
     

Jako první v ceníku Peugeot 2008 je uvedená u verze ACCESS akční částka 305 000 Kč. U nejvyšší verze ALLURE je uvedená akční cena 465 000 Kč. Verze GT LINE začíná na 440 000 Kč a končí na 505 000 Kč.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary