Paříž se stala premiérovým molem pro Peugeot 301

2012-10-08 00:00:00

Od modelu Peugeot 301 se očekává, že se z hlediska objemů prodeje ve světě časem stane jedním z nejdůležitějších vozů značky. Nabízí moderní styl a funkce, které jsou důmyslně přizpůsobeny očekávání jednotlivých trhů, na kterých se vůz bude prodávat.


Pavel Foltýn

Model Peugeot 301 používá nejnovější stylistické principy značky a nabízí osobitý design a moderní vzhled působící emotivně a robustně. Právě tohoto požadavku se designéři při koncipování vozu stále drželi a současně neopomenuli začlenit nejvyšší kritéria značky z hlediska kvality. Peugeot 301 se přizpůsobuje veškerým typům uživatelských podmínek včetně extrémních (země s horkým nebo velmi studeným podnebím, nekvalitní silnice,…). Díky své délce 444 cm nabízí optimalizovanou a velkorysou architekturu, která mu dává náskok před konkurencí. Má tak vlastnosti, které slouží v tomto segmentu jako měřítko kvality:

 

  • Rekordní prostornost na zadních sedadlech: prostor ve výši kolen 121 mm,
  • Rekordní objem zavazadlového prostoru 640 litrů,
  • Jízdní vlastnosti spojené s dobrou úrovní komfortu, vycházející z know-how značky Peugeot a zajišťující vynikající potěšení z řízení za všech okolností,
  • Řada prvků bezpečnostní výbavy: ESP, ABS, až 4 airbagy, nouzový brzdový asistent, ISOFIX, atd.

 

Nabídka benzínových a dieselových motorů poslední generace je rovněž přizpůsobena požadavkům cílových trhů. Motory jsou spojeny s manuálními, robotizovanými nebo automatickými převodovkami. Výkony se pohybují od 72 do 115 k:

  • 1.2 l VTi 53 kW (72 k) s manuální nebo robotizovanou převodovkou
  • 1.6 l VTi 85 kW (115 k) s manuální nebo automatickou převodovkou
  • 1.6 l HDi 68 kW (92 k) s manuální převodovkou

 

Peugeot 301 se tak stane po modelu 208 druhým vozem v nabídce značky Peugeot, jež je nabízen s novou řadou benzínových tříválcových motorů (1.2 VTi), které v sobě díky použité technologii snoubí potěšení z řízení a nízkou spotřebu. Nový model nabízí moderní prvky výbavy na přání (elektronická klimatizace, autorádio MP3 s hands free sadou Bluetooth a připojením USB, otevírání zavazadlového prostoru na dálku, zadní parkovací asistent, atd.), zajišťující vynikající úroveň komfortu na palubě. Rodinný, bezpečný a spolehlivý automobil poskytující radost z řízení: tyto vlastnosti již značce zajistily obchodní úspěch v řadě zemí, pro které je model 301 určen. Značka Peugeot vyrábí automobily již více než 100 let (1889) a automobilový svět obohatila a stále obohacuje o řadu sedanů (404, 504, 305, 505, 405, 406, 407, 408, 508).

Nový Peugeot 301 se bude vyrábět v továrně ve španělském městě Vigo. Od 1. listopadu 2012 bude zahájen jeho prodej v Turecku a poté v řadě dalších zemí: ve střední a východní Evropě, Rusku, na Ukrajině, v Řecku, v zemích Maghrebu, na Středním východě, zemích Perského zálivu, v Africe a některých trzích Latinské Ameriky a poté v další fázi v Číně.
 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary