Opel uvolnil první informace o modelu Astra OPC

2011-11-07 00:00:00

Opel Astra OPC má pod kapotou přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 2,0 l s přímým vstřikováním paliva o výkonu 280 koní a s točivým momentem až 400 Nm. Opel Astra OPC dosahuje maximální rychlosti až 250 km/h.


Pavel Foltýn

Podvozek sportovní verze OPC je modifikovaný pro maximální výkon a byl vyladěný při náročných testech na tzv. Severní smyčce německého okruhu Nürburgring. Tam se na detailním ladění vozu se podílel sportovní ambasador značky Opel – legendární pilot Joachim („Jockel“) Winkelhock. Modifikovaný podvozek zaručuje extrémní jízdní dynamiku a vynikající ovladatelnost. Jeho základem je hi-tech přední náprava HiPerStrut (High Performance Strut) modelu Astra GTC. Kromě modifikované nápravy HiPerStrut profituje Astra OPC i z plně adaptivního podvozku FlexRide. Systém FlexRide umožňuje řidiči přepínat charakteristiky tlumičů pérování, účinek posilovače řízení a reakci elektronického pedálu plynu. Řidič může tlačítkem zvolit dva specifické režimy „Sport“ a „OPC“.

Astra OPC jde v oblasti podvozku ale ještě dál: Na přední nápravě má standardně namontovaný samosvorný diferenciál, který výrazně zvyšuje stabilitu a zlepšuje ovladatelnost v porovnání se standardním modelem Astra GTC, což je zřetelné především při intenzivní akceleraci ze zatáček, a to i na mokré vozovce. Vysoce výkonná brzdová soustava Brembo zaručuje optimální zpomalení a maximální stabilitu i při extrémním namáhaní. Speciálně tvarované nárazníky, aerodynamické nástavce prahů karoserie, velký střešní spojler a dvě koncovky výfuku lichoběžníkového tvaru dodávají verzi OPC osobitý sportovní styling. V interiéru má vysoce výkonné kompaktní kupé speciální sportovní sedadla, volant s dole zploštěným věncem a modifikované přístroje.
 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary