Opel restartuje prodej lehkých užitkových vozidel

2013-06-24 00:00:00

Poté co léta přenechával pozice na trhu užitkových vozů Volkswagenu, Renaultu, Fordu a asi pěti dalším značkám, se Opel rozhodl věnovat této oblasti větší péči.


Text a foto: Luděk Kortus

Portfolio lehkých užitkových vozidel je sestaveno ze čtyř výchozích modelů. Nejmenší z nich je Corsa Van. Užitečná hmotnost je 475 kg a objem nákladového prostoru 0,92 m2. Následuje Combo, který nabízí čtyři kombinace délky a výšky střechy. Užitečná hmotnost je až 1000 kg a podle verze uveze až 7 osob. Nákladový prostor může být až 4,6 m2. Dalším v řadě podle velikosti je Vivaro. Nabízí celou řadu provedené od náklaďáku s plošinou, přes skříň až k minibusu pro 9 cestujících. Uveze až 1200 kg a v největším skříňovém provedení má objem nákladového prostoru 8,4 m2. Největším vozem je Movano, které také nabízí celou řadu karosářských verzí se třemi možnostmi nástaveb. Uveze až 2254 kg. Volit je možné přední nebo zadní náhon případně pohon 4x4. 

Opel se rozhodl investovat do marketingu a vzdělávání prodejců. Od ledna 2013 spustil projekt profesionálních prodejních center užitkových vozů. Ze sítě 21 prodejců Opel jich zatím vzešlo 5 a to v Praze, Brně, Zlíně, v Českých Budějovicích a v Liberci. U specializovaných prodejců užitkových modelů bude k dispozici velký výběr testovacích vozů. Tito prodejci budou mimo běžné produkce nabízet i tovární přestavby jako jsou dvojité kabiny, valníky, sklápěčky, skříně a například obytná verze Vivaro Life od významného přestavbáře Westfalia. Opel také obnovil smlouvy s lokálními dodavateli přestaveb a nástaveb, takže budou nyní u značky k dispozici sanitky, pohřební vozy nebo například vozy chladící a nebo speciálně upravená auta pro přepravu vozíčkářů.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary