Opel představil v Ženevě model Cascada

2013-03-11 00:00:00

Opel ve světové premiéře představil v Ženevě kabriolet Opel Cascada, se kterým chce útočit na konkurenci ze střední prémiové třídy a to především poměrem užitná hodnota/cena.


Text a foto: Pavel Foltýn

Opel Cascada budil v Ženevě zaslouženou pozornost. Opel chce s tímto modelem totiž prorazit do segmentu zavedných kabrioletů prémiových značek, ovšem s velmi atraktivní cenou. Nový Opel Cascada je stylový čtyřsedadlový kabriolet s prodlouženou siluetou a sofistikovanou textilní střechou vysoké kvality. Cascada doplňuje nabídku značky Opel na jejím horním konci nejenom díky svojí velikosti (délka: 4,70 m), ale i díky škále vyspělých technologií a prémiových prvků. Opel Cascada má výborné dynamické jízdní vlastnosti zásluhou pevné karoserie, vyspělé přední nápravě HiPerStrut a adaptivního mechatronického podvozku FlexRide. Všichni pasažéři si mohou vychutnávat požitek z jízdy v otevřeném voze díky elektricky ovládané textilní střeše, která se po zmáčknutí tlačítka samočinně otevře za 17 sekund, a to i za jízdy rychlostí až 50 km/h. Střechu lze u stojícího vozu ovládat i dálkovým ovladačem. 

Zavazadlový prostor kabrioletu Cascada má základní objem 380 litrů (při natažené střeše).Přepravní kapacitu lze zvětšit pomocí systému FlexFold, který umožňuje sklopit opěradla zadního sedadla, dělená v poměru 50:50 – tento prvek není k dispozici v kabrioletech se skládací pevnou střechou. Komfort a bezpečnost posádky zvyšují prémiové prvky, jako jsou např. automatické podavače bezpečnostních pásů, kožené čalounění Nappa nebo ventilovaná ergonomická přední sedadla. I přes velmi bohatou standardní výbavu bude mít Opel  Cascada dostupnou cenu a na trhu se objeví už v dubnu tohoto roku.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary