Opel představil v ČR kabriolet Cascada

2013-05-27 00:00:00

České zastoupení automobilky Opel představilo českým novinářům atraktivní novinku - kabriolet Cascada. Ačkoliv Česká republika není pro kabriolety zemí zaslíbenou, Cascada zde má velký prodejní potenciál.


Důvodů, proč automobilka očekává dobré prodejní výsledky, je několik. Především to je velikost vozu. Cascada míří se svojí délkou 4697mm do střední třídy a na základě vlastních zkušeností můžeme říci, že takto koncipovaný kabriolet může sloužit i jako jediné auto v rodině. Pohodlně se do něj vejdou čtyři cestující i se svými zavazadly. Elektrická plátěná střecha lze stahovat a natahovat až do rychlosti 50km/h a složení je dílem okamžik. Automobilka uvádí 17sekund, my jsme naměřili necelých 12sekund. Je to údajně dáno tím, že přibližně 5sekund zabere interní diagnostika celého systému (například nabití baterie). Střecha se dodává ve třech barevných variantách, přičemž subjektivně se nám zdálo, že černé provedení vnitřního potahu střechy pocitově zmenšuje interiér.

Druhým předpokladem prodejního úspěchu by měla být cena. Základní verze modelu Cascada se prodává za 599.900,-K4, což je zajímavá nabídka. V ceně jsou čtyři airbagy, dálkově ovládaná elektrická střecha, automatická klimatizace, palubní počítač, tempomat nebo třeba sportovní podvozek. Příplatková výbava je taky obsáhlá a zahrnuje například tyto metalízu za 11.400 Kč, Bixenonové světlomety včetně LED pro denní svícení za 30.100 korun. Paket zahrnující parkovací asistent, sledování mrtvého úhlu a elektricky sklopná zrcátka přijde na 23.000 Kč. Za sadu dešťového senzoru, vnitřního zpětného zrcátka s automatickou clonou a automatického přepínání světel s detekcí tunelu se připlácí velmi příjemných 5.400 korun. Podtrženo, sečteno - Opel Cascada může být velmi zajímavou volbou i pro ty, kteří doposud nad kabrioletem vůbec nepřemýšleli.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary