Opel představil stylový model ADAM

2013-03-11 00:00:00

Opel ADAM vstoupil na český trh. Stylový městský vůz chce zaujmout nejen vzhledem, ale také atraktivními prvky výbavy a zajímavou cenou.


Text a foto: Pavel Foltýn

Opel ADAM obsadil pražské nákupní centrum Galerie Butovice. Na první pohled netradiční prostory pro prezentaci nového vozu však měly svůj význam. Stylový model Opel ADAM je totiž určen především do města, kde nabídne svému řidiči nejen jistou dávku elegance a výjimečnosti, ale také skvělé manévrovací schopnosti, dostatek prostoru pro běžná zavazadla nebo nákupy a pravděpodobně i závistivé pohledy kolemjdoucích.  Malé auto  by mělo pomoci automobilce k velkým výsledkům. Podle zástupců firmy je již totiž celosvětově evidováno na 20 tisíc objednávek. Opel ADAM totiž vnáší do svého segmentu prémiové technologie z vyšších automobilových segmentů. Nový systém IntelliLink, který integruje řidičův smartphone (s operačním systémem Android nebo Apple iOS ) do infotainmentu vozu. K dalším prvkům výbavy patří například asistenční systém Park Assist schopný samočinně zaparkovat vůz, systém monitorování mrtvého úhlu vnějších zpětných zrcátek Side Blind Spot Alert nebo elektrický posilovač řízení se speciálním městským režimem CITY, který minimalizuje síly pro ovládání vozu. 

Opel předpokládá, že téměř 80 procent majitelů modelů ADAM budou privátní zákazníci, přičemž více než polovina by měla ke značce Opel přejít od konkurence. Základní cena modelu Opel ADAM 1.2 s motorem o výkonu 51 kW (70 k) činí 249 900 Kč. Také prémiové technologie i prvky pro individualizaci jsou cenově přístupné - například systém infotainmentu IntelliLink se dodává za příplatek jen 7500 Kč. Špičkové provedení Opel Slam 1,4 (74kW/100k) pak přijde na 388.900,-Kč, resp. 363.900,-Kč v rámci zaváděcího ceníku Opel ČR. Příplatek za systém Start/Stop je 7.000,-Kč pro všechny motorizace.

 

 

 

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary