Opel představil novou generaci modelu Astra. Je o 200 kg lehčí

2015-06-03 00:00:00

Opel konečně odhalil úplně novou generaci svého veledůležitého modelu Astra. Proti Volkswagenu Golf vyrukuje výrazně nižší hmotností, modernější technikou, efektivními motory a prý i lepší ovladatelností a kultivovaností.


text: Dalibor Žák, foto: Opel

Autosalon ve Frankfurtu zažije premiéru nové generace Opelu Astra. Pro Opel je tohle klíčový model, na kterém bude budoucnost automobilky v Evropě závislá. Novinka tak přichází s docela konvenčním a nenásilným designem, ale velmi moderní technikou, prostornějším interiérem a především efektivnějšími motory. Opel třeba tvrdí, že se proti minulé generaci důkladným odlehčováním podařilo snížit hmotnost až o 200 kg. Mezigenerační rozdíl proti stejným motorizacím je pak i tak dost slušných 120 kg. Nižší hmotnost se projeví nejen na lepší spotřebě, ale určitě i na ovladatelnosti a výraznější dynamice.

Čtěte také: Test ojetého hatchbacku Opel Astra

Základ pohonu má tvořit přeplňovaný tříválec 1.0 SIDI o výkonu 105 koní. Nad ním je několik variant nového motoru 1.4 Turbo s přímým vstřikováním. Ten je nyní celohliníkový, je lehčí než minulá verze motoru a přichází s výkonem 145 koní a točivým momentem 250 Nm. Vrchol tvoří motor 1.6 SIDI o výkonu rovných 200 koní, ale později přijdou ještě silnější a sportovně laděné verze. Bude samozřejmě i model OPC. Z dieselů tvoří jádro nabídky motor 1.6 CDTI. Jeho základní verze má výkon 95 koní, ale vrchol by mohl nabídnout až 190 koňských sil. Základem bude šestistupňový manuál, ale Opel připravil i moderní automatické převodovky.

V interiéru je nyní více místa a Opel zapracoval na ergonomii, která má být uživatelsky příjemnější. Uvnitř tak najdete dotykový displej ovládající důležité funkce a jen minimum tlačítek. Automobilka slibuje výbavu, která je jinak obvyklá u luxusních vozů. Můžete mít třeba přední inteligentní LED světla s automatickou clonou proti oslnění protijedoucích aut nebo kožené sedačky s aktivní ventilací. Samozřejmostí budou nejrůznější moderní bezpečnostní a asistenční systémy jako nouzové brzdění, hlídání opuštění jízdního pruhu, adaptivní tempomat s asistentem pro jízdu v koloně nebo třeba samočinné parkování. Přesné specifikace motorů a výbav se dozvíme na autosalonu ve Frankfurtu. Do prodeje Opel Astra přijde ještě tento rok.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary