Opel představil čtyři světové premiéry

2011-09-15 00:00:00

Opel ve své expozici představil hned čtyři světové premiéry. Kupé Astra GTC, rodinný van Zafira Tourer, kompaktní užitkový model Combo nové generace a také jedno experimentální ekologické překvapení s názvem RAKe.

 


Text a foto: Pavel Foltýn, Opel

Opel přivezl na frankfurtské výstaviště zajímavé ekologické vozítko, které nově interpretuje ekologickou mobilitu lidstva. Nazval je RAKe a jedná se o dvousedadlový koncept poháněný elektromotorem, který nabízí jízdní dosah až 100km a maximální rychlost dokonce 120km/h. Malá spotřeba elektrické energie umožňuje realizovat maximální dojezd, tedy přibližně 100km za cenu 1€. Takové náklady by se jistě líbily nejednomu studentovi, na které je koncept také cílen. opel chce jednak atakovat jejich ekologické cítění a také celkovou ekonomiku provozu. Uvidíme, jestli se RAKe někdy na silnicích objeví. Jestli ne, byla by to velká škoda.

 

Kromě tohoto experimentálního vozítka se představíla sériová verze modelu Ampera, prvního evropského elektromobilu pro každodenní používání. Tato premiéra se uskutečnila jen několik týdnů před příchodem nového modelu do autosalonů značky Opel ve vybraných evropských státech. Systém elektrického pohonu o výkonu 111 kW (v přepočtu 150 k) je napájený sadou li-ion akumulátorů s kapacitou 16 kWh. Podle způsobu jízdy, profilu silnice a vnější teploty umožňuje Ampera dojezd mezi 40 až 80 km zcela bez emisí – což stačí pro každodenní jízdy většiny Evropanů. Díky systému prodloužení dojezdu může Ampera na jedno nabití akumulátorů a plnou nádrž pro motor palubního generátoru ujet více než 500 km. 

Nejočekávanější premiérou však byla nová Astra GTC se speciální přední nápravou HiPerStrut. Při uvedení na trh bude pro Astru GTC k dispozici škála zážehových a vznětových motorů ve výkonovém rozpětí od 88 kW/120 k do 132 kW/180 k. Nový Opel Astra GTC se začne prodávat ještě v letošním roce. Početnější rodiny jistě potěšila prezentace nového kompaktního vanu Zafira Tourer, který, dle zástupců značky, definuje nové standardy variability interiéru díky zcela rekonstruovanému systému uchycení sedadel Flex7. „Obývák na kolech“ přináší do interiéru jednoprostorové karoserie atmosféru a kvalitu špičkového modelu Insignia

Nový model Combo je variabilní osobní i užitkový automobil pro práci, rodinu i volný čas. Combo přichází se šesti motory: Čtyřmi vznětovými, jedním zážehovým a jedním motorem na stlačený zemní plyn CNG (Compressed Natural Gas). Combo nové generace je k dispozici s pěti nebo sedmi sedadly ve dvou délkách rozvoru, jako prosklené kombi nebo skříňová dodávka, jež pojme až 4.600 litrů nákladu o hmotnosti až 1000 kilogramů.

 

 

 

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary