Opel Insignia Sports Tourer s velikostí kufru na Superb nestačí

2017-02-06 00:00:00

Nová generace velkého Opelu se představuje i v praktické karoserii kombi. Má o 100 litrů objemnější kufr a o 200 km nižší hmotnost.


Text: Dalibor Žák, foto: Opel

Na autosalonu v Ženevě se poprvé veřejnosti představí i nová generace Opelu Insignia. Už jsme si mohli prohlédnout fotografie Insignie Grand Sport, což je vlastně liftback. Sedan už zřejmě nebude, protože se neprodával moc dobře a zákazníci preferují odlišný typ karoserií, když už rovnou nepřesednou do crossoveru či SUV. Nyní se představuje také praktické kombi, které bylo velmi oblíbené u fleetových zákazníků. Ty bude zajímat, že je nová Insignia Sports Tourer o 200 kg lehčí proti minulé generaci, takže bude mít v tabulce o poznání nižší průměrné emise CO2, ze kterých se ve většině evropských zemí platí dodatečné daně z registrace a provozu vozidla. Kufr je také o 100 litrů objemnější a po sklopení zadních sedadel pojme nová Insignia Sports Tourer až 1640 litrů nákladu. Na Superb Combi, rekordmana této kategorie, to sice nestačí, ale i tak toho odveze Insignia určitě dost.

Doporučujeme: Test ojetého MPV Opel Zafira 2.0 CDTI

O motorech se Opel zatím nezmínil, ale už teď víme, že pod kapotou bude naftové šestnáctistovka i dvoulitr a dokonce přijde diesel 2,0 l s dvojitým přeplňováním a výkonem okolo 150 kW. Benzinové motory zastoupí nová čtyřválcová patnáctistovka s přeplňováním a také dvoulitrový čtyřválec s turbem a výkonem až 250 koní. Všechno potvrdí automobilka až v Ženevě. Chystá se i sportovní verze OPC. Opel Insignia Sports Tourer také půjde objednat s inteligentním pohonem všech kol včetně vektorování točivého momentu. Novinkou je rovněž úspornější osmistupňový automat. Opel samozřejmě nasadí také systém OnStar, což je komplexní online asistence a palubní internet. Nebudou chybět moderní bezpečnostní a asistenční systémy a Insignia má mít nejúčinnější LED světla ve své třídě. Zajímavostí jsou také anatomické sedačky s certifikátem AGR. Na trh by měla nová Insignia přijít v polovině tohoto roku.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary