Opel Insignia GSi nahrazuje model OPC

2017-07-25 00:00:00

Nový rychlý Opel Insignia se jmenuje GSi a proti původnímu OPC už nemá šestiválec. Je ale lehčí, i když mu čtyřkolka zůstala.


text: Dalibor Žák, foto: Opel

Minulá generace Opelu Insigniia OPC měla dvěma turby přeplňovaný šestiválec 2,8 l, výkon 325 koní a pohon všech kol. Byl to nejrychlejší Opel v nabídce, i když trochu trpěl na vysokou hmotnost. To se snaží nový Opel Insignia GSi napravit. Představí se na autosalonu ve Frankfurtu, ale jako ostrá verze prezentován není. Dokonce nemá ani původní šestiválec, ale jen dvoulitrový čtyřválec s přeplňováním o výkonu 192 kW (260 koní) a točivém momentu 400 Nm. Pohon všech kol ale prozatím nejrychlejší současné Insignii zůstává, dokonce se jedná o systém prakticky totožný s tím ve Fordu Focus RS. Opel ho samozřejmě nekupuje u Fordu, má však stejného externího dodavatele systému zadního diferencioálu. Ten je od firmy GKN.

Rychlý Opel Insignia GSi se profiluje spíše jako svižné komfortní auto, takže na rozdíl od Focusu tu nebude driftovací, ani okruhový režim. K dispozici je ale standardně dodávaný adaptivní podvozek FlexRide, který je proti obyčejné Insignii snížený o 10 mm. Nově nakalibrované je i řízení a odezva na plyn bude ve sportovním režimu ostřejší. Opel Insignia GSi je také o 160 kg lehčí ve srovnání s minulou generací OPC. To by mělo dostatečně vykompenzovat mezigenerační pokles výkonu. Vrcholné provedení GSi má také velmi bohatou standardní výbavu. Manuální převodovka už k tomuto vozu nebude, standardem je nový osmistupňový automat.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary