Opel Corsa MY 2011 se představil novinářům

2011-03-20 00:00:00

V roce 2007 měla prémiéru čtvrtá generace tohoto oblíbeného modelu. V roce 2010 Opel modifikoval škálu motorů a nově odladil řízení a podvozek. V roce 2011 Corsa vylepšuje design a zavádí další nové technologie.


Vraťme se nejdříve do roku 2010, kdy se změny týkaly všeho co má vůz pod kůží. Konstruktéři se zaměřili především na pohonné jednotky, takže klesla spotřeba a zároveň se zvýšil výkon. Základní zážehový tříválec se emisemi CO2 s hodnotou 117g /km stal nejčistším zážehovým motorem ve své třídě. Benzínové motory 1.2 a 1.4 dostali proměnlivé časování ventilů. Motor 1.6 Turbo pro Corsu GSI resp. OPC o výkonu 150 resp 192 koní má sníženou spotřebu a emise nižší o 9,6 procenta. Turbodiesel 1.3 CDTI modelu Opel Corsa ecoFLEX využívá turbodmychadlo s proměnnou geometrií. Spotřeba klesla na 3,7 litru a emise poklesly na 98g/km.  Vrcholné verzi 1.7 CDTI narostl maximální výkon na 130 k a točivý moment na 300 Nm. 

Důkladně přepracovaný byl v roce 2010 i podvozek a nově naladěné řízení, aby Corsa dělala dojem vozu vyšší třídy, měla příjemnější odezvu od kol do volantu a lepší směrovou stabilitu. Tlumiče, pružiny pérování, stabilizátory, zadní náprava, řízení a jeho elektrický posilovač EPS – to vše bylo přepracováno a nově naladěno. Verze Corsa Sport, GSi a ecoFLEX dostaly ještě výrazněji upravenou zadní nápravu a nejvýkonnější verze Corsa OPC má zcela specifické řízení. 

Rok 2011 přinesl změny především v designu. Přepracovaná tvář má sportovnější a expresivnější výraz a má Corsu přiblížit k ostatním  členům rodiny Opel. Na první pohled si všimnete nové masky chladiče, nových světel a nového nárazníku s mlhovkami. Také model OPC má nová světla a novou mřížku chladiče. Corsa nyní nabízí větší možnosti individualizace. Vybrat si je možné z kolekce patnácti laků, několika barev interiéru a šest druhů litých kol.  Stupně výbavy zůstávají. Essentia, Enjoy, Cosmo a Sport. Nově přibývá verze Linea Pack s pruhy a sedmnáctopalcovými koly a Color Edition, kde si můžete volit extra barvu zrcátek, střechy a interiérových aplikací. Předpokládá se, že v Německu budou verze s rozšířenou možností individualizace tvořit 20% celkových prodejů.  

Hlavní technickou změnou v roce 2011 je další snížení spotřeby a emisí motoru 1.3 CDTI ecoFlex na hodnoty 3,5 l/100km v kombinovaném provozu a 94 g/km CO2. Motor je nově osazen start/stop technologíí. Díky tomu spotřeba v městském cyklu poklesla na 4,2 l/100km oproti 4,6 litrům předchozího motoru uvedeného výše. Spotřebu motorů pomáhá snižovat indikátor řazení. Corsa 2011 také nabízí zajímavé prvky příplatkové výbavy jako je vyhřívaný volant, nosič kol integrovaný do zadního nárazníku FlexFix, asistent rozjezdu do kopce a panoramatickou střechu. Výrazné vylepšení infotainmentu na palubě představuje nový dotykový systém s pětipalcovou obrazovkou Touch & Connect. Navigace pokrývá 28 evropských zemí a systém nabízí veškerá připojení – Bluetooth, iPod a USB. 

Corsa se vyrábí ve třech karosářských variantách. Sportovní třídvéřovou, pro rodinu vhodnou pětidvéřovou a pro podnikání vhodnou užitkovou verzi Corsavan. Protože tvoří 30 procent prodejů automobilky a má obrovskou tradici (od roku 1982 se jí prodalo víc než 11 miliónů) věnuje Opel tomuto modelu velkou pozornost. Snahy o neustálé vylepšování se nemíjí účinkem. Současná Corsa patří k tomu nejlepšímu, co lze v této třídě vozů nalézt.

Test Opel Corsa 1,7 CDTi

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary