Opel Adam by neměl v ČR stát více než 250.000,-Kč

2012-09-27 00:00:00

Opel představil v Paříži stylový model Opel ADAM. Jeho základní cena v Německu činí 11.500 €. Přesná cena pro české zákazníky nebyla zatím oznámena, nicméně dle prohlášení importéra by neměla být vyšší než 250.000,-Kč.


Pavel Foltýn

Ceny modelů Opel ADAM začínají na 11 500 EUR (doporučená prodejní v Německu včetně DPH, přesná cena v ČR bude oznámena během několika dní, nebude vyšší než 250 000 Kč) za základní verzi poháněnou zážehovým motorem 1,2 l o výkonu 51 kW (70 k). Dlouhý seznam prvků na přání dovoluje individualizaci tohoto originálního modelu automobilu, například strop kabiny osvětlený více než 60 LED diodami LED, který imituje hvězdnou oblohu, lze získat za příplatek 380 EUR. Opel již přijímá objednávky na model ADAM, první vozy se u dealerů objeví v lednu 2013.

Příchodem nového modelu ADAM se značce Opel otvírají dveře do rychle rostoucího segmentu módních malých automobilů (tzv. A-segment). Se svými kompaktními rozměry je ADAM třídveřový automobil, který je vhodný nejenom do městského provozu. ADAM přináší řadu prémiových technologií, které až dosud bylo možné nacházet pouze v modelech vyšších tříd. Mezi ně patří např. nový infotainment  IntelliLink (300 EUR). Tento systém dovoluje integraci smartphonu (s operačním systém Android či Apple iOS). Dalším velmi praktickým prvkem modelu ADAM je vyspělý parkovací asistent Advanced Park Assist, který sám vmanévruje vůz do dostatečně velké mezery mezi zaparkovanými automobily (IntelliLink vždy kombinuje se systémem monitorování mrtvého úhlu zrcátek (580 EUR).

Elektrický posilovač řízení patří do standardní výbavy všech verzí řady ADAM a má přepínatelný režim CITY, který výrazně snižuje ovládací síly, což je ideální pro hustý městský provoz. Plně integrovaný záďový nosič jízdních kol FlexFix v zadním nárazníku poskytuje nové dimenze městské mobility. Opel ADAM se bude zpočátku nabízet se třemi úspornými zážehovými motory, které v kombinaci s agilním podvozkem garantují jízdní výkony. Díky tomu se ADAM cítí jako doma nejenom v ulicích měst, ale i na dlouhých cestách. Motory (1,2 l 51 kW/70 k; 1,4 l 64 kW/87 k a 1,4 l 74 kW/100 k) jsou propojeny s 5-stupňovými manuálními převodovkami. Nejvýkonnější verze dosahuje rychlosti až 185 km/h. Pro všechny motorizace je dostupný příplatkový technologický komplet ecoFLEX, obsahující systém Start/Stop a další prvky, snižující spotřebu paliva.
 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary