Nový VW Tiguan láme rekordy v objednávkách

2016-06-24 00:00:00

Od roku 2007 se prodalo přes 2,8 milionu Tiguanů. Německé kompaktní SUV v nové generaci asi bude opět bestsellerem. Ještě před oficiálním představením českým novinářům, které proběhlo v Praze v květnu, importér hlásil přes tisíc objednávek od zákazníků.


text: Luděk Kortus

Není se co divit. S Tiguanem si koupíte SUV, které ztrácí hodnotu velice pomalu. Až jej budete chtít prodat, nebudete mít problém získat kupce. A tenhle nový bude ještě atraktivnější. Jistě máte v paměti reklamu na předchozí generaci, ve které hrála dvojice Heidi Klum a Seal. Předchozí Tiguan se profiloval jako unisexové auto. A protože vám asi neunikla jedna z posledních reklam na nový Tiguan, můžete si sami hned udělat srovnání. Hlavním hrdinou je nezávislý týpek. Víte, který; ten dlouhovlasý, co si jede zaplavat do jezera a pak si zamilovaně prohlíží svoje auto skrz sklo městské kavárny. Tím chtěl výrobce ohlásit změnu, že nový model je víc chlapský a ostřejší. Dřív byl pro opravdové chlapy jenom Touareg. Dnes je za „macho“ i menší bratříček.

Jako každá nová generace musel samozřejmě trochu narůst. Nabízí teď více prostoru pro hlavu a kolena, a objem zavazadlového prostoru, když posunete zadní sedačky úplně vpřed se zvětšil o 145 litrů na 615 litrů. Když se zadní sedačky položí, vznikne ložný prostor o objemu 1655 litrů. Oproti předchozímu modelu je snížen práh zavazadlového prostoru pro pohodlnější nakládání. Tiguan má ve své třídě jedinečnou nejvyšší přípustnou hmotnost přívěsu a to 2500 kg. Platí to pro modely s pohonem všech kol a některými variantami převodovek. Nový Volkswagen Tiguan je také o 53 kilogramů lehčí a výrobce prohlašuje, že konstrukce jeho karosérie je malým mistrovským dílem vývojářů. Hodnota, na kterou jsou mimořádně hrdí, je vysoká torzní tuhost, která zákazníkům přináší vyšší komfort a bezpečnost.

Doporučujeme: Test ojetého kombi Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI

Také je zvykem, že každá nová generace by měla nabídnout větší škálu motorů s nižší spotřebou. Zde máme hned osm možností. K dispozici jsou čtyři zážehové motory s výkonem od 92 kW/125 k do 162 kW/220 k a vznětové motory s výkonem od 85 kW/115 k do 176 kW/240 k. Od výkonu 180 k je Tiguan sériově vybaven převodovkou DSG, která umí brzdit motorem nebo naopak zapínat funkci volnoběhu. Řidič může jízdní vlastnosti optimalizovat otočným ovladačem. Nový systém pohonu všech kol 4MOTION Active Control umožňuje v režimu „Offroad“ regulovat hnací sílu „elektronickým“ pedálem plynu. Řízení a adaptivní regulace podvozku DCC zároveň vhodným způsobem změní svou charakteristiku. Zapnou se asistenty pro rozjezd do kopce a jízdu z kopce.

Sezení pro řidiče a spolujezdce vpředu je celkově mnohem pohodlnější. Od výbavové linie Trendline se dodávají na přání sedadla ergoActive s nastavováním polohy ve 14 směrech, masážní funkcí (pro sedadlo řidiče). Nový Volkswagen Tiguan patří z hlediska aktivní a pasivní bezpečnosti do vyšší třídy. Sériová výbava v Evropě zahrnuje systém Front Assist s rozpoznáváním chodců, aktivní kapotu motoru a Lane Assist. Bezpečnostní výbava je doplněna souborem sedmi airbagů – včetně kolenního airbagu na straně řidiče. Stejně jako všechny modely Volkswagen na základě modulární platformy MQB je i nový Tiguan sériově vybaven multikolizní brzdou, která dokáže zabránit nebezpečným následným kolizím. První cena v ceníku je 560 900 korun a poslední 1 016 900 korun.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary