Nový Volkswagen Touareg pojede sám a vidí za roh

2018-03-23 00:00:00

Nová generace SUV VW Touareg se představila v Číně. Podle očekávání přináší moderní asistenční systémy a kupodivu si nechává naftové motory.


text: Dalibor Žák, foto: Volkswagen

Volkswagen Touareg dorazil ve své třetí generaci a poprvé se dnes představil na samostatné prezentaci v čínském Pekingu. Nový model vyjíždí na platformě MLB, kterou mají příbuzná SUV koncernu VW, tedy Audi Q7, Porsche Cayenne a luxusní modely Bentley Bentayga a Lamborghini Urus. Díky nové platformě je nová generace Touaregu o 106 kg lehčí než ta předchozí a to i přes to, že je o trochu delší a širší. Rozvor se ale prodloužil jen o 1 mm. Ani design se neodklání od současného trendu automobilky Volkswagen a trochu škodolibě by se dalo říci, že Touareg je jen přerostlý Tiguan. Nicméně technicky spolu oba vozy nemají společného nic. Touareg má motory samozřejmě vpředu podélně a vždy přes osmistupňový automat pohání zadní kola. Základem jsou pak šestiválce, ale časem bude i hybrid s čtyřválcovým motorem.

Čtěte také: Test ojetého SUV Volkswagen Touareg

Na evropském trhu se budou prodávat motory 3.0 TDI V6 o výkonu 170 nebo 210 kW, samozřejmostí je u nich aditivum AdBlue pro SCR. Dokonce nechybí ani osmiválec 4.0 TDI o výkonu 310 kW. Později dorazí i benzinový motor 3.0 TSI V6, který půjde kombinovat s plug-in hybridním pohonem. Čistě na elektřinu pak plug-in hybrid ujede okolo 50 km. Z techniky nelze nezmínit adaptivní vzduchový podvozek s rozsahem nastavení světlé výšky od -40 po +70 mm, netáčení zadní nápravy a systém pro částečně samočinnou jízdu v koloně do 60 km/h. Podobný systém má třeba Audi A8. Velkou novinkou jsou pak IQ.Light světlomety z LED, které čtou také data z navigace a vlastně vidí za roh do zatáčky, protože nereagují jen na natočení volantem, ale už ví, kam silnice vede. Také osvětlují potenciální hrozby a překážky. Ceny a výbavy na českém trhu se dozvíme v průběhu května, kdy se model představí také v Evropě.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary