Nový Renault Grand Scénic dostal 20" kola v základu

2016-05-24 00:00:00

Renault ukázal nový crossover Grand Scénic a překvapí jistě drobný detail ve formě 20" kol již v základní výbavě. Do prodeje dorazí ještě letos.


text: Dalibor Žák, foto: Renault

Nová generace vozů MPV značky Renault už nejsou takové ty klasické rodinné přepravníky. Francouzská automobilka z nich udělala spíše crossovery, které mixují různé styly dohromady. Berou si něco od SUV, něco od MPV a něco zase od kupé. Teprve čas ukáže, jak to bude fungovat, ale určitě se nemusíme bát o to, že by modely Renault Scénic a právě představený Grand Scénic přišly o velký díl praktičnosti, kvůli které si je zákazníci kupovali. V pětimístném provedení má nový Renault Grand Scénic v kufru 718 litrů volného místa, což je o 222 litrů více než základní Scénic. Zadní sedadla jsou ale posunovací a pokud je dáte úplně dopředu, kufr Grand Scénicu se zvětší až na 866 litrů. Renault se chlubí i spoustou odkládacích prostorů a přihrádek, takže pak můžete hrát hru „kam jsem si sakra schoval ty klíče a telefon?“ Konkurence Renaultů Scénic a Grand Scénic je jasná, především ji hledejme ve vozech Peugeot 3008, 5008 a u Fordů C-Max a Grand C-Max.

Pokud jde o techniku, pod kapotou mohou být dva benzinové a tři dieselové motory včetně hybridu. Benzinové motory nabídnou výkony 85 nebo 96 kW (115 nebo 130 k), ale později by měla přijít ještě vrcholná verze s přeplňovaným motorem 1,6 l o výkonu až 147 kW (200 k). Diesely prozatím nabídnou 81 kW (110 k) nebo 96 kW (130 k), ale bude i dvěma turby přeplňovaná naftová šestnáctistovka o výkonu 118 kW (160 k), ke které dostanete v základu sedmistupňový dvouspojkový automat. Nejslabší diesel dostane za příplatek i malý elektromotor, takže to bude kompaktní hybrid. Má snížit spotřebu a emise hlavně ve městě. Zajímavostí jsou dvacetipalcová kola v základní výbavě s pneumatikami 195/55 R20. Uvidíme, jak to bude vypadat s komfortem na českých silnicích... Renault u nového Grand Scénicu myslel samozřejmě i na bezpečnost (dostanete spoustu elektronických asistentů) a také na konektivitu a potřebu lidí hrát si s různými palubními systémy.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary