Nový Opel Insignia Sport Tourer je na českém trhu

2017-11-09 00:00:00

Nová vlajková loď Opelu ve střední třídě je tady. Má dynamický design, vylepšené jízdní vlastnosti, je o 200 kg lehčí a je nabitá technologiemi.


text: Luděk Kortus

Rozměry nového kombi Opel Insignia Sports Tourer jsou 4986/2093/1483 mm (délka/šířka včetně zrcátek/výška). Novinka má o 11 mm širší rozchod kol, rozvor se prodloužil o 92 mm až na 2829 milimetrů, pření převis karoserie se naopak zkrátil o 30 mm. Délka plochy pro náklad se při sklopených zadních sedačkách zvětšila o 97 mm až na 2005 mm. Nákladová hrana se snížila. Víko zavazadlového prostou se otevírá a zavírá pohybem nohy, místo pohybu je označeno symbolem promítaným na vozovku. Hlavním prvkem komfortu ve voze jsou přední prémiová sedadla s certifikátem AGR. Umožňují všestranné elektrické nastavování polohy včetně bočních částí sedáku a opěradla, dále také masážní funkci, ventilaci a paměť nastavení. Dvě vnější zadní místa mohou být vybavená funkcí vyhřívání. Vyhřívané může být také přední okno a volant. Nový head-up displej zobrazuje rychlost, dopravní značky, nastavený limit omezovače rychlosti a grafické pokyny navigace přímo na přední okno.

Doporučujeme: Test ojetého MPV Opel Zafira 2.0 CDTI

Vůbec poprvé u značky Opel je v modelové řade Insignia nové generace k dispozici inteligentní systém pohonu všech kol s rozdělováním točivého momentu na jednotlivá kola a také osmistupňová automatická převodovka a kamerový systém se záběrem 360°. Dále je poprvé použita aktivní kapota pro ochranu chodců. Vylepšený je adaptivní podvozek FlexRide. Světlomety IntelliLux LED jsou nově s 32 LED segmenty v každém světlometu. Dálkové světlomety mají dosah až 400 metrů. Pod kapotami nových Insignií pracují nové turbodmychadlem přeplňované benzínové motory od 1.5 Turbo s výkonem 103 kW (140 k) po 2.0 Turbo s výkonem 191 kW (260 k) a maximálním točivým momentem 400 Nm. Dále turbodiesely od 1,6 l s výkonem 81 kW (110 k) po 2.0 BiTurbo s výkonem 154 kW (210 k). Telematický systém Opel OnStar je nyní nově s rozšířenými funkcemi osobního asistenta a infotainment IntelliLink nejnovější generace je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. První cena v ceníku je 491 000 Kč bez DPH.

Zdroj: TK Opel

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary