Nový Opel Corsa dostane platformu Peugeot-Citroen

2017-05-03 00:00:00

Nová generace kompaktního Opelu přijde za dva roky. Pod kapotou ale bude ve větší míře technika od koncernu PSA, který Opel koupil.

text: Dalibor Žák, foto: Opel

Určitě už víte, že francouzský automobilový koncern PSA Peugeot-Citroën se stal novým majitelem německé automobilky Opel. Koncern General Motors souhlasil s podmínkami a Francouzům svou po dlouhé době zase vydělávající značku prodal. Pro samotný Opel to znamená především příchod nového partnera na poli sdílení techniky. Spolupráce mezi Opelem, Peugeotem a Citroënem se rozjela už před lety, například u užitkových vozidel nebo při přípravě platformy pro kompaktní crossovery. Opel Crossland X například používá platformu Peugeotu 3008.

Sdílení techniky s koncernem PSA se dočká i nová generace Opelu Corsa. Ta přijde na trh v roce 2019. Původně měl Opel použít ještě platformu General Motors, ale nakonec bylo rozhodnuto, že i Opel využije platformu společnou třeba s Citroënem C3 a Peugeotem 208. Technické podrobnosti ještě nejsou známé, ale nové auto by mělo být lehčí a možná i o trochu menší než aktuální Corsa. Ta je v současnosti čtvrtý nejprodávanější model segmentu B v Evropě. Pod kapotou budou zážehové motory vlastní výroby, tedy od Opelu, ale diesely, které jsou v Evropě již na ústupu, zřejmě dostane Opel z koncernového skladu PSA.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary