Nový Opel Astra Sports Tourer odveze až 1630 litrů nákladu

2015-09-11 00:00:00

Po představení nové generace Opelu Astra v karoserii hatchback přichází i praktičtěší kombi Sports Tourer. Rovněž ho uvidíme ve Frankfurtu.


text: Dalibor Žák, foto: Opel

Letošní autosalon ve Frankufrtu bude místem premiéry nové generace Opelu Astra. Německá automobilka přezbrojila na efektivnější motory, lehčí konstrukci a modernější výbavu, takže VW Golf nebo Ford Focus teď budou mít zase o něco těžší život. K hatchbacku se teď představuje i praktické kombi Sports Tourer a podle Opelu odveze o 80 litrů nákladu víc, tedy až 1630 litrů, pokud sklopíte zadní sedačky. Z přiložených fotografií je patrné, že opěradlo zadních sedaček dělené v poměru 40:20:40 sice nejde sklopit do úplné roviny, ale aspoň nevznikne mezi podlahou kufru schod, takže bude prostor dobře využitelný.

Čtěte také: Test ojetého hatchbacku Opel Astra

Pod kapotou Astry Sports Tourer najdeme moderní přeplňované downsizované motory. Benzín bude spalovat nový tříválec 1.0 SIDI o výkonu 115 koní a páteří nabídky zřejmě budou dvě verze motoru 1.4 Turbo o výkonech 125 a 150 koní. Na vrcholu se prozatím usadí motor 1.6 SIDI o výkonu 200 koní. Pokud jde o diesely, Opel nasadí několik verzí nového motoru 1.6 CDTI. Základ začíná na 95 koních výkonu. Pokud jde o spotřebu, diesely by se měly vejít v ekologické verzi EcoFlex pod 4 litry na 100 km. Hybridní pohon zatím nebude, ale Opel nasadí pro Astru poměrně neobvyklou výbavu, kterou vídáme spíše v luxusních vozech. Za příplatek budou třeba masážní sedačky s ventilací.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary