Nový Mercedes-Benz třídy G je v terénu ještě schopnější

2018-01-15 00:00:00

Zcela nová generace Mercedesu třídy G vypadá na první pohled pořád úplně stejně, ale ve skutečnosti je to úplně nové auto.


text: Dalibor Žák, foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz třídy G je s námi už mnoho desítek let. Z pracovního a vojenského off-roadu se postupem času stala spíše taková zajímavá stylovka pro vysoce vyhraněnou skupinu zákazníků, i když pracovní verze z nabídky ještě nevymizely. Stačí se ale podívat na všechny ty kreace typu G500 4x42 nebo G65 AMG 6x6 Landaulet a je hned jasné, že Mercedes-Benz třídy G je především drahá luxusní hračka pro zámožné, kteří těch aut mají několik. Mnoho lidí ho bere i jako vyjádření osobního postoje. Nyní je tu nová generace a ta se drží osvědčeného receptu. Design se prakticky vůbec nemění a na první pohled si všimnete asi jen diodových světel vpředu. Podrobnější zkoumání ale odhalí třeba úplně nový interiér nebo výrazně menší spáry v karoserii.

Čtěte také: Test ojetého SUV Mercedes-Benz GL 320 CDI

To všechno je výsledek nových technologických postupů a přepracování celého auta. Pod povrchem je stále žebřinový rám, jak se na terénní vůz sluší a patří, ale karoserie je o 53 mm delší a 121 mm širší, což se má projevit především zlepšením komfortu posádky. Interiér je ve velkém převzatý z moderních Mercedesů a nechybí velké displeje a moderní infotainment. Pod kapotou pracuje prozatím jen dvěma turby přeplňovaný osmiválec 4,0 l o výkonu 310 kW (422 koní) a točivém momentu 610 Nm. Na všechna kola přenáší výkon devítistupňový automat, redukční převodovka a tři plně uzamykatelné diferenciály. Nová třída G tak rozhodně nevyměkla, naopak má ještě lepší nájezdové úhly a přechodový úhel, vyjede 100% stoupání (může tedy stoupat pod úhlem 45°) a snese náklon až 35°. Zvýšila se i brodivost na 70 cm. Do prodeje dorazí nová třída G na konci jara a v Německu byla již stanovena cena verze G500 v přepočtu na necelých 2,8 milionu korun včetně daně.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary