Nový McLaren Speedtail dosáhl na rychlost 402 km/h

2019-12-29 00:00:00

Nový McLaren Speedtail dokončil závěrečnou testovací fázi sérií „402 km/h sprintů“ v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě.

text: redakce

Vývojový prototyp s názvem XP2 byl vyveden na svou maximální rychlost více než 30krát, čímž potvrdil svůj status nejrychlejšího automobilu, který McLaren dosud vyrobil. Tento titul byl původně držen ikonickým firemním hypercarem F1, který dosáhl nejvyšší rychlosti 371 km/h. Co se týká ceny, tak McLaren oceňuje svůj nový model Speedtail na 1,75 milionu liber cca 52 milionu korun a poznamenává, že je aerodynamicky lepší než kterýkoli z předchozích modelů. Generální ředitel společnosti McLaren Mike Flewitt řekl: „Speedtail je opravdu mimořádné auto, které je průkopníkem ducha McLarenu a dokonale ilustruje naše odhodlání pokračovat v nastavování nových standardů pro výkonnost supersportu a hypercarů.“

Přesné detaily benzínové-elektrické pohonné jednotky Speedtail ještě nejsou známy, ale McLaren tvrdí, že jeho baterie jsou v poměru s hmotnostní auto velmi lehké. Testování je nyní dokončeno a Speedtail nyní oficiálně zahájil výrobu v továrně McLaren's Woking. Dodávky 106 prodaných vozů by měly začít v únoru 2020.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary