Nový Ford Fiesta má lepší interiér a pojede na dva válce

2016-11-30 00:00:00

Nová generace Fordu Fiesta přináší modernější interiér, bohatší výbavu a vyšší kvalitu. Novinky se odehrávají i pod kapotou, i když veliká revoluce se tentokrát nekoná.


text: Dalibor Žák, foto: Ford

Ford zveřejnil první obrázky nové generace populárního modelu Fiesta. Ford Fiesta je nejprodávanější auto segmentu B v Evropě, každý rok se jich prodává víc než 300 000. U nás sice nemá Fiesta proti domácí Fabii šanci, ale celoevropsky je to bestseller. Nová generace je ale spíše evoluční než revoluční a designový jazyk nastolený ostatními Fordy pokračuje. Ford navíc nezveřejnil moc technických detailů a třeba o motorech zatím víme jen to, že pod kapotou bude také tříválec 1.0 EcoBoost s vypínáním válce. Z motoru se tak pod částečným zatížením stane pouze dvouválec a to sníží tabulkovou, ale i reálnou spotřebu paliva. Ford uvádí, že v naprosté většině situací pojede motor jen na dva válce.

Doporučujeme: Test ojetého hatchbacku Ford Fiesta

Pokud jde o Fiestu jako takovou, ta se má posunout do trochu vyšší kategorie. Z nabídky zmizí nejlevnější chudě vybavené verze, roli levného Fordu převezme model Ford Ka+. Ford Fiesta bude prozatím v nabídce ve verzích Titanium, v luxusní Vignale, ve sportovní ST-Line a pak v crossoveru Active. Ten se liší oplastovanými podběhy a vzhledem SUV, ale teréňák to nebude. Hodně se toho událo v interiéru, nová Fiesta má změněný centrální panel. Místo přetlačítkované konzole je tu nyní velký dotykový displej, který ovládá všechny funkce vozidla. Novinkou se systém Ford Sync 3 s pokročilými funkcemi konektivity. Fiesta může mít i lepší audio systém a v nabídce se objeví více možností individualizace, jako jsou barvy, polepy, kola a různé detaily. V prodeji se nová Fiesta objeví na jaře 2017.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary