Nové dodávky Citroen Jumpy a Peugeot Expert hravě proplují podzemními garážemi

2016-08-01 00:00:00

Francouzské značky představily novou generaci lehkých užitkových vozů určených převážně do městského provozu. Vozy jsou vybavené technologiemi, které nejsou zatím v této třídě běžné. A navíc se díky svojí výšce vejdou do všech podzemních garáží


Podobně jako se v Kolíně vyrábějí malé vozy značky Toyota, Peugeot a Citroën, tak se v továrně Sevelnord na severu Francie vyrábějí PSA a Toyota společně modely Toyota Proace Van, Peugeot Expert a Citroën Jumpy. Nové dodávky francouzských značek byly v krátkém odstupu představeny na českém trhu a od poloviny roku je již uvidíme na našich silnicích. Vozy jsou určený pro širokou veřejnost (řemeslníci, stavaři, podnikatelé ve službách, státní správa…), existují ve verzi furgon, kombi, polocombi (prodloužená kabina) a plošina s kabinou. Nabízí tři délky (XS: 460 cm, M: 495 cm a XL: 530 cm), takže si každý uživatel může zvolit vůz podle svých potřeb a odvětví činnosti. Dále mají dodávky výšku pouze 190 cm u verzí XS a M, díky níž se vůz dostane snadno na parkoviště, kam mají vozy tohoto segmentu často obtížný přístup.

Modulární platforma vzešlá z platformy EMP2 nabízí užitečné zatížení 1400 kg, objem nákladového prostoru 6,6 m3 a umožňuje táhnout až 2,5 t. Zákazníci mají k dispozici v tomto segmentu zcela nevídanou modularitu díky systému Moduwork. Tento systém usnadňující každodenní život umožňuje po sklopení bočního sedadla spolujezdce k přepážce uvolnit prostor s rovnou podlahou a díky velkému otvoru v přepážce nabízí užitečnou délku 400 cm. Díky otočnému stolku a držákům na tablet a telefon je navíc možné ho proměnit v mobilní kancelář. Boční posuvné dveře s hands-free ovládáním, v segmentu zcela nevídané, usnadňují nakládku a vykládku vozu, má-li uživatel ruce plné různého vybavení, balíčků nebo zboží.

Řidičům vozy nabízejí komfort s příjemným interiérem, vyšší pohodlnou polohou při řízení a řadou odkládacích přihrádek. Pohodu zvyšuje i akustické zpracování na vysoké úrovni zajišťující optimální jízdní komfort. Život usnadňují technologie jako je nahoře umístěná couvací kamera pro lepší výhled při manévrování, barevné promítání informací prostřednictvím head-up displeje s on-line 3D navigací s hlasovým ovládáním a dotykovým displejem. K dispozici jsou i technologie zvyšující bezpečnost, mimo jiné adaptivní tempomat, systém rozpoznání dopravního značení, systém varování před snížením pozornosti řidiče a bezpečnostní systém aktivního brzdění.

Vozy nabízejí nízkou spotřebu a emise CO2  „Best in Class“ a nízké provozní náklady díky dieselovým motorům 1,6 l a 2,0 l poslední generace, s výkonem od 95 k (210 Nm) u manuální převodovky po 180 k (400 Nm) u automatické šestistupňové převodovky. Vozy nabízejí řadu možností karosářských úprav, takže dokážou splnit potřeby všech možných řemesel, včetně zejména přestavby 4×4, kterou zkoncipovala a realizovala specializovaná firma Automobiles Dangel. Ceny v oficiálních cenících Citroënu a Peugeot začínají na 500 000 Kč a končí na 742 000 Kč. Uvedení modelů na trh budou doprovázet akce obou značek, takže se zákazníci mohou těšit na další benefity.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary