Nové Audi A7 Sportback už je jenom hybrid

2017-10-23 00:00:00

Nová generace Audi A7 Sportback přechází, stejně jako Audi A8, na výhradně mild-hybridní systém pohonu a novou platformu.


text: Dalibor Žák, foto: Audi

Nová generace Audi A7 Sportback se ve velkém inspiruje nejen v nedávno představených konceptech, ale půjčuje si plno prvků od velkého sedanu Audi A8, který se v nové generaci představil nedávno. Zásadní novinkou je modulární platforma MLB a především zcela nový 48V elektrický systém. Ten si vyžádala změna koncepce pohonných jednotek. Všechny verze Audi A7 Sportback totiž budou mít mild-hybridní systém, stejně jako Audi A8. Základem tak budou pořád konvenční spalovací motory, ale už se bez elektrické asistence, rekuperace a kompaktního záložního akumulátoru neobejdou. Podle Audi to má vedle snížení emisí a spotřeby ale přispět i komfortu, kultivovanosti a dynamice.

Čtěte také: Test ojetého sedanu Audi A8 4.2 TDI

Pod kapotou nového Audi A7 je prozatím jen přeplňovaný benzinový šestiválec 3.0 TFSI o výkonu 250 kW (340 k) a točivém momentu 500 Nm, který je standardně spojen s pohonem všech kol a osmistupňovým automatem. Nové je i označení této motorizace, konkrétně bude na kufru znáček 55 TFSI podle kategorie výkonu, do které motor spadá. Audi uvádí kombinovanou spotřebu 6,8 litru na 100 km, akceleraci na 100 km/h za 5,3 sekundy a nejvyšší rychlost omezenou na 250 km/h. Motor se například při ustálené jízdě může zcela vypnout a auto bude plachtit, čímž se sníží tření, mechanické ztráty a spotřeba. O dodávku elektřiny ke spotřebičům se pak postará právě mild-hybridní systém a jeho akumulátor. Do prodeje dorazí Audi A7 Sportback v únoru 2018 za cenu od asi 1 750 000 korun ve verzi 55 TFSI. Na evropském trhu bude samozřejmě i turbodiesel a časem přijdou i další motorizace.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary