Nová Škoda Superb zná svou cenu: Základ stojí 599 900 korun

2015-03-03 00:00:00

Automobilka Škoda ukázala na autosalonu v Ženevě samozřejmě i nový Superb a zveřejnila jeho cenu. Základ koupíte těsně pod 600 000 korun.


Text: Dalibor Žák, Foto: newspress.co.uk

Nová Škoda Superb už žádným tajemstvím není, ale ještě jsme čekali na jeho cenu. Kompletní ceník sice ještě nemáme, ale od 10. března bude k dispozici, protože bude možné nový Superb objednávat v oficiální dealerské síti automobilky Škoda. Základní cena je stanovena na 599 900 korun včetně DPH a za tu dostanete motor 1.4 TSI s vypínáním válců o výkonu 110 kW spojený s manuální převodovkou.

Doporučujeme: Nová Škoda Fabia III - první test

Škoda Superb s tímto motorem zrychlí z 0 na 100 km/h za 8,6 sekundy a rozjede se na 220 km/h. Kombinovaná spotřeba přitom dosahuje jen 4,8 litru benzínu na 100 km. V základní výbavě Superbu jsou prakticky všechny dostupné bezpečnostní systémy včetně funkce nouzového brzdění City Safe Drive, když řidič nereaguje na překážku před sebou.

Superb má v základní výbavě Active i parkovací senzory vzadu, autorádio s přípojkou na USB, palubní počítač s displejem Maxi Dot a také kola z lehké slitiny. Plechové disky s plastovými poklicemi jsou tak na Superbu minulostí. Vedle výbavy Active budou k dispozici i vyšší výbavy Ambition a Style a výhodné pakety a balíčky výbavy s označením Plus. Prodej nového Superbu bude zahájen v červnu.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary