Nová Škoda Fabia se konečně představuje

2014-08-19 00:00:00

Internet poslední dobou zaplavily skici a špionážní fotky nové Fabie. Automobilka Škoda teď konečně zveřejnila oficiální fotky a informace.


Na světě je konečně sériová podoba nového hatchbacku segmentu B Škoda Fabia. Oblíbené české auto dorazilo už ve své třetí generaci a rozhodně ho nečeká jednoduchý boj. Už na autosalonu v Paříži, kde se poprvé představí veřejnosti, se utká o přízeň s novým Hyundai i20 a Mazdou2. Nová Fabia se začne vyrábět už na konci srpna a k prvním zákazníkům auta zamíří ještě na konci letošního roku. Také se připravuje novinářská prezentace, tak snad dostaneme pozvánku...

DOPORUČUJEME: Test ojetiny Škoda Octavia II 1.8 TSI

O nové Fabii toho zatím ještě moc nevíme. Jisté je jen to, že díky úsporám v hmotnosti se podařilo základní provedení odlehčit o 65 kg. Své ale asi dělá i zástavba motoru 1.0 MPI o výkonech 60 a 75 koní z malého modelu Citigo. Na lehkou Fabii by to ale především do města mohlo stačit. Jednotka 1.2 TSI s přeplňováním nabídne výkony 90 a 110 koní, nejsilnější provedení bude k dispozici i se sedmistupňovým automatem DSG. Fabia má jinak v základu pouze pětistupňový manuál. Turbodiesel 1.4 TDI nabídne výkony 75, 90 a 105 koní, devadesátikoňová verze může mít také automat DSG. Příští rok ještě přijde verze Greenline 1.4 TDI s tabulkovou spotřebou 3,1 l/100 km.

Nová Škoda Fabia je o 31 mm nižší a o plných 90 mm širší, což se na proporcích projeví velmi pozitivně. Už z prvních fotek můžete vidět, že nepůsobí jako pařez. I když je novinka o 8 mm kratší, rozvor se prodloužil o 5 mm, takže by se to mohlo nepatrně pozitivně projevit na místě vzadu. Otázka ale je, co udělá snížená výška s místem na hlavu, protože v minulé generaci Fabie bylo opravdu hodně místa. Teď už jen čekáme na cenu. V základní výbavě sice nebude klimatizace ani elektrická okénka, ale Škoda prý nabídne velmi výhodný paket, který tyto položky dodá. Spekuluje se o příplatku jen 5000 korun.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary