Nová Škoda Fabia Combi se také představuje

2014-10-01 00:00:00

Automobilka Škoda po krátkém hatchbacku odhaluje i prodloužený kombík. Nová Fabia je tak na světě už v obou karosářských variantách.

 


Text: Dalibor Žák, Foto: Škoda Auto

V případě automobilky Škoda se nové modely vždycky odhalují velmi pozvolna a nepamatuji si, kdy naposled automobilka vypustila na jednom autosalonu hned dvě novinky, byť založené na stejném modelu. Obvykle se vždycky ukáže jedna karosářská varianta samostatně a druhá pak dorazí později. V případě nové Fabie ale udělala Škoda výjimku a na autosalonu v Paříži se ukáže jak již dříve představený hatchback, tak i nyní odhalený kombík.

Jenom připomeneme základní technické informace. Nová Škoda Fabia je nižší a siřší, takže už nevypadá tak trochu jako pařez. Pod povrchem je technika Volkswagenu Polo, ještě nebyla použita nová modulární platforma MQB. Na tu zaprvé není připravena montážní linka Fabií v Mladé Boleslavi, zadruhé by pak auto bylo možná příliš drahé. Ovšem na vysvětlení si počkáme na oficiální prezentaci, která je naplánována už na polovinu října. Při ní se s novou Škodu Fabia prvně svezeme a přineseme i jízdní dojmy.

Pod kapotou bude i tříválec 1.0 MPI, který najdete třeba v modelu Citigo. Nicméně nová Fabia je výrazně lehčí, v základním provedení bude i kombík vážit jednu tunu. Rozumnou volbou bude čtyřválec 1.2 TSI a šetřílci jistě přivítají turbodiesel 1.4 TDI se třemi válci, který má v nejúspornějším provedení Greenline jezdit za pouhé tři litry na sto. A ještě jedna veledůležitá informace - nová Škoda Fabia Combi nabídne v kufru v základním uspořádání 530 litrů volného místa a po sklopení zadní sedaček až 1395 litrů.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary