Nová Kia Rio si to chce rozdat s Fabií

2016-09-29 00:00:00

Na českém trhu se asi Škoda Fabia o své neotřesitelné postavení bát nemusí, ale nová Kia Rio vypadá opravdu dobře a slibuje i bohatou výbavu a slušnou cenu.


text: Dalibor Žák, foto: Kia, Newspress

Na autosalonu v Paříži zažila premiéru už čtvrtá generace hatchbacku Kia Rio. Tento technický příbuzný nového Hyundai i20 stojí na nové platformě a využívá prakticky stejné motory. Pochlubit se může vyšší torzní tuhostí, což se má podepsat na lepších jízdních vlastnostech a také bezpečnosti. Kia se chce profilovat jako značka s nejlepšími jízdními vlastnostmi a řízením ve své třídě. Nové Rio ale také dobře vypadá a sází na dospělý design. Interiér aspoň podle fotek vypadá hodnotně a důstojně. Otázkou ale je, jak budou vypadat verze „cena od...“ a nikoli vrcholná prezentovaná auta. Ovšem i tak Kia slibuje kvalitní materiály, vysokou kultivovanost a bohatou standardní výbavu včetně výbavy bezpečnostní. Pokud jde o prostor, tak nové Rio trochu narostlo a korejská automobilka slibuje nejprostornější interiér ve své třídě. Kufr v základním uspořádání nabídne 325 litrů volného místa, zadní sedačky jdou samozřejmě sklopit.

Doporučujeme: Test ojetého SUV Kia Sportage 2.0 CRDI

Pod kapotou toho je také docela dost na výběr. Základ tvoří klasická atmosférická dvanáctistovka o výkonu 82 koní a nad ní je čtrnáctistovka o výkonu rovných 100 koní. Stejný výkon může mít i přeplňovaný tříválec 1.0 T-GDI, ale ten nabídne výrazně vyšší točivý moment a širokém pásmu otáček. Foukaný tříválec bude ještě k dispozici také ve verzi o výkonu 120 koní a tím se stane nejsilnějším motorem pod kapotou nového Ria. Tříválec i čtrnáctistovka pak budou k dispozici i s automatickým řazením. Kdo chce raději diesel, ten si bude moci vybrat ze dvou verzí motoru 1.4 CRDI. Ta slabší nabídne výkon 75 koní, silnější pak 90. Prodej nové generace Kia Rio bude zahájen za pár měsíců. Zbývá počkat, jakou cenovou politiku korejská automobilka nastaví. Nicméně proti velice oblíbené Škodě Fabia to bude mít Kia velmi těžké.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary