Nová generace hatchbacku Renault Mégane se představuje

2015-09-08 00:00:00

Automobilka Renault vypustila do světa první snímky nové generace hatchbacku Mégane před nadcházejícím autosalonem ve Frankfurtu. Veřejnosti se představí příští týden.


text: Dalibor Žák, foto: Renault

Francouzská automobilka Renault zveřejnila první oficiální snímky nové generace hatchbacku Mégane. Zatímco u jiných nových modelů razí Renault nekonvenční design (vzpomeňme třeba na SUV Kadjar či spíše crossover Espace), drží se nový Mégane klasického receptu na hatchback segmentu C. Hlavní konkurencí mu tak bude třeba nový Opel Astra nebo zavedený Volkswagen Golf a Ford Focus. Renault ještě tají detaily ohledně použitých motorů a vlastně jen prozradil, že nový Mégane bude o 25 mm nižší a bude mít o 28 mm delší rozvor. Novinka je také postavena na lehčí a pevnější modulární platformě, kterou Renault vyvinul ve spolupráci s Nissanem.

Čtěte také: Test ojetého hatchbacku Renault Mégane III

Celkem bezpečně se dají očekávat posílené downsizované motory 1.2 TCe a 1.6 TCe, možná přijde i maloobjemový tříválec 0.9 TCe. Některé trhy by mohly dostat i základní variantu s atmosférickým motorem, aby se cena udržela co nejníže a trochu se pohnula prodejní čísla. Renault doposud prodal asi 6,5 milionu vozů s názvem Mégane. Pokud jde o diesely, čeká se několik verzí motoru 1.6 dCi a zřejmě bude i motor 1.5 dCi. Vedle manuálních převodovek určitě dorazí i dvouspojkový automat. Zajímavostí je, že se hned představuje i rychlý model Mégane GT. Ten zřejmě dostane motor 1.6 TCe o výkonu 190 koní a točivém momentu 240 Nm. Na více informací si ale musíme počkat do Frankfurtu.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary