Nio zahajuje službu pronájmu baterií pro elektrická vozidla

2020-08-23 00:00:00

Iniciativa „Baterie jako služba“ čínské firmy umožňuje řidičům pronajmout si baterie pro svá vozidla na bázi měsíčního pronájmu

text: redakce, autocar

Čínský výrobce elektrických vozidel Nio zahájil službu pronájmu baterií na základě svého inovativního systému výměny baterií, takže řidiči mohou koupit vozidlo za nižší pořizovací cenu. Iniciativa Baterie jako služba (BaaS) umožňuje zákazníkům koupit Nio bez drahého prvku bateriových zdrojů. Pak si mohou každý měsíc půjčit baterie se schopností výměny, a to i mezi bateriemi různých velikostí a dojezdů. Vozy Nio jsou navrženy s vyjímatelnými bateriemi a firma již v Číně vytvořila síť 143 stanic rychlé výměny. Nový systém tyto prostředky využije. Do konce příštího roku Nio plánuje rozšířit svou síť na téměř 500 operačních stanic. Prodej vozidla bez baterií snižuje počáteční cenu automobilu Nio o 161 000 juanů (přibližně 52 tisíc korun) a Nio doufá, že povzbudí více zákazníků k nákupu. Baterie pro tuto leasingovou službu dodá společnost založená čínskými výrobci baterií, z nichž nejvýznamnější je technologická společnost Contemporary Amperex Technology (CATL).

Společnost Nio v současné době vyrábí prémiové EV výhradně pro Čínu, ale uvedla, že má v úmyslu expandovat na další trhy od roku 2022, počínaje vybranými evropskými zeměmi.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary