NIO odhaluje nové elektrické SUV

2020-01-02 00:00:00

Ambiciózní čínská firma Nio představila SUV EC6 kupé, které bude třetím automobilem s elektrickým pohonem. Uvedeno bude koncem tohoto roku. Nový vůz byl představen na firemním Nio Day v čínském Šen-čenu.

text: redakce

Řada EC6 bude obsahovat verzi Performance, která používá dva elektromotory: motor s permanentním výkonem 160 kW na přední nápravě a indukční jednotku 240 kW v zadní části. Tyto baterie se spojí a nabídnou zrychlení z nuly na sto za 4,7 sekundy, zatímco jeho další 110kWh baterie nabídne dojezd více než 595 km. EC6 používá podobné čelní pásy jako ES6 a větší ES8 SUV, ale má ostřejší střechu připomínající kupé. Má také velkou panoramatickou skleněnou střechu. Stejně jako u ostatních modelů interiéru vozů Nio dominuje velká dotyková obrazovka orientovaná na výšku namontovaná ve středu palubní desky. Co se týká konkrétních specifikací, tak ty by měly dorazit na začátku července.

Kromě nového modelu EC6 představila společnost Nio také aktualizovanou verzi velkého SUV ES8, který obsahuje řadu vylepšení, aby zvýšil svůj oficiální dojezd na 580 kilometrů.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary