Modernizace se doktla i BMW řady 3 Gran Turismo

2016-06-01 00:00:00

Hatchback BMW řady 3 Gran Turismo prošel faceliftem a poprvé dostal i LED světla v základní výbavě. Tříválec ale mít nebude.


text: Dalibor Žák, foto: BMW

BMW řady 3 prodělalo facelift již před rokem a v rámci mezigenerační modernizace se pod kapotu vůbec poprvé v historii podíval i tříválcový motor s přeplňováním. Ten ale nové BMW řady 3 Gran Turismo mít nebude. Tento luxusní hatchback technicky vychází z řady 3, ale je to spíše takový crossover než klasický hatchback, nebo snad sedan či kombi. Podle BMW si ale našel od svého uvedení na trh 130 000 zákazníků, takže evidentně svou vlastní klientelu má. Pokud jde o jeho modernizaci, ta se samozřejmě dotkla designu, výbavy a také motorů. Motorová paleta však s výjimkou tříválce přechází prakticky bez větších změn z BMW řady 3 sedan/Touring. Opět dostanete v základu manuální převodovku a pohon zadních kol, automat a čtyřkolka xDrive jsou za příplatek. Jen některé motory mají čtyřkolku nebo osmistupňový automat od ZF standardně.

Doporučujeme: Test ojetého kombi BMW 318d xDrive Touring

Zajímavostí je, že nové BMW řady 3 Gran Turismo dostalo v základní výbavě LED světla. A tím se nemyslí jen diody pro kontroverzní denní svícení, ale kompletní potkávací či dálková světla. BMW s nimi slibuje vyšší bezpečnost díky větší dohlednosti. Výhodou má být i menší oslnění ostatních a také spolehlivost diod, které mají vydržet mnohem víc než klasická žárovka nebo xenonová výbojka. Výbavové linie jsou opět tři a můžete si vybrat Sport Line, Luxury Line nebo M Sport. V emkovém paketu dostane snížený podvozek a sportovní sedačky, jednotlivé linie výbav se liší volitelnými barvami, čalouněním, designem kol a samozřejmě také dostupnými balíčky výbav. Pokud jde o motory, základem je čtyřválcový turbodiesel BMW 318d s výkonem 110 kW, následuje čtyřválec 2,0 l v modelech BMW 320d a 325d. Šestiválcový diesel dostanete v modelu BMW 330d a 335d xDrive. Ten silnější má čtyřkolku v základní výbavě. Benzinové motory začínají u BMW 320i, pokračují přes 325i a 330i (vše čtyřválce) a končí u šestiválce BMW 340i.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary