Model Y snižuje hodnocení Tesly v ročním průzkumu spolehlivosti

2020-11-22 00:00:00

Nově představený crossover Model Y společnosti Tesla, který má problémy s hardwarem, zhoršil postavení výrobce elektromobilů ve výroční studii spolehlivosti časopisu Consumer Reports.

text: redakce, Reuters

Majitelé Modelu Y, který se začal vyrábět v lednu, nahlásili nesprávně zarovnané panely karoserie, které musely být opraveny a neodpovídaly barvě karoserie, včetně, v jednom případě, lidských vlasů zaseknutých v laku. Podle Consumer Reports Model Y skončil s „mnohem horším než průměrným“ hodnocením spolehlivosti. Hodnocení Tesly by vzrostlo o několik míst, nebýt výkonu Modelu Y, řekl Jake Fisher, hlavní ředitel testování automobilů ve společnosti Consumer Reports. Nové modely mají často problémy se spolehlivostí, ale problémy Tesly byly velmi netypické. "Překvapuje mě, že bychom viděli jen základní problémy s barvou, čalouněním a problémy s montáží panelů karoserie," řekl v rozhovoru. "Opravdu zklamání, když utratíte tolik peněz za auto a doufejme, že se jim podaří časem je napravit," dodal Fisher.

Co se týká ostatních modelů značky Tesla tak sedan Model S a SUV Model X byly „horší než průměrné”, přičemž první ztratil svůj doporučený status, uvedl Fisher. Sedan Model 3 si udržel „průměrné“ hodnocení a svůj „doporučený“ stav.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary