Mercedes-Benz třídy E nyní také ve verzi All-Terrain

2016-09-21 00:00:00

Mercedes poprvé vstupuje do třídy poloterénních aut, který prozatím volně okupuje konkurenční Audi A6 Allroad a nově Volvo V90 Cross Country.


text: Dalibor Žák, foto: Daimler

Automobilka Mercedes-Benz na letošním autosalonu v Paříži novinkami nešetří. Už jsme letos mohli vidět nový roadster SLC, dvě nová SUV, sportovní roadster AMG GT C a také právě třídu E. Prostřední z klasických Mercedesů (mezi taxikáři snad nejoblíbenější), třída E, dostala nyní novou verzi All-Terrain, která kombinuje zvednutý podvozek s pohonem všech kol a trochu upraveným vzhledem. Všechno jsou to ale jen plastové ozdoby, ovšem stejný recept používá třeba Audi A6 Allroad nebo nově Volvo V90 Cross Country. Právě Volvo má s podobnými modely dlouhou tradici, vždyť jeho model XC70 byl na trhu mnoho let. I Subaru má svůj příspěvek, jmenuje se Outback. Mercedes to zkouší poprvé a rovnou nasazuje vzduchem nastavitelný podvozek, který auto umí přizvednout až o 35 mm. Pohon všech kol je v základu a zajímavostí je samotná vyšší stavba podvozku a větší profil pneumatik.

Doporučujeme: Test ojetého SUV Mercedes-Benz ML

Díky tomu má i v základním nastavení podvozku třída E All-Terrain o 29 mm vyšší světlost proti běžnému kombi třídy E s pohonem 4Matic, ze kterého tento model vychází. Žádné zásadní konstrukční změny se tak, krom již zmíněného podvozku, nedějí. Jistým zklamáním může být pouze nabídka motorů, neboť od počátku je k dispozici jen jeden. Je to nový naftový čtyřválec 2,0 l o výkonu 143 kW (194 k) a točivém momentu 400 Nm. Spojen je výhradně s automatickou devítistupňovou převodovkou a na 100 km/h akceleruje za osm sekund. Nejvyšší rychlost je 232 km/h a tabulková spotřeba dosahuje jen 5,1 litru na 100 km s použitím základních pneumatik. Na větších a širších kolech vzroste tabulková spotřeba o 0,1 l. Nový poloterénní Mercedes poprvé uvidíme na autosalonu v Paříži a na trh zamíří na začátku roku 2017. Do té doby slíbil Mercedes ještě naftový šestiválec.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary