Mercedes-Benz prodává svojí francouzskou továrnu

2020-07-05 00:00:00

Společnost Mercedes-Benz oznámila plány na uzavření své továrny v Hambachu ve Francii, kde se v současné době vyrábějí vozidla značky Smart.

text: redakce

Závod v provincii Moselle ve Francii, původně známý jako „Smartville“, byl otevřen v roce 1997 a stavěl automobily pro značku Mercedes. V současné době vyrábí elektrické Smart EQ Fortwo a EQ Fortwo Cabriolet a pracuje zde asi 1600 zaměstnanců. V roce 2018 oznámil Mercedes investici do továrny ve výši 500 milionů EUR na její modernizaci pro výrobu elektrických automobilů. V loňském roce však Mercedes-Benz prodal 50 % značky Smart čínské firmě Geely, přičemž výroba jejích budoucích modelů se v rámci dohody změnila na Čínu. Německá firma uvedla, že potřeba investic do elektrifikace a digitalizace vozidel a snížení emisí CO2 z výroby, spolu s ekonomickým dopadem společnosti, znamenala, že je třeba přijmout opatření k „udržitelnému zlepšení své struktury nákladů a stát se výrazně efektivnějšími “.

Mercedes již dříve oznámil plány na výrobu elektrických automobilů ve svých německých závodech v Brémách, Rastattu a Sindelfingenu a výroba nejmenovaného kompaktního modelu EQ, který má být postaven v Hambachu, se pravděpodobně přesune na jedno ze zmíněných míst.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary