Maserati představilo koncept luxusního SUV Kubang

2011-09-14 00:00:00

Maserati chce s novým  SUV Kubang rozšířit svoji modelovou řadu a vstoupit do ne ještě zcela nabitého segmentu luxusních SUV.


Text a foto: Pavel Foltýn

Segmentu luxusních SUV v tuto chvíli vládne především duo Porsche Cayenne a Range Rover. Přidat se k nim v blízké době chystá i model Hemera vznikající v nové britské automobilce Eterniti a také italská automobilka Maserati.

Myšlenka vytvořit luxusní  SUV není u Maserati  žádnou novinkou. Již v roce 2003 byl představen koncept Kubang na veletrhu Auto Show v americkém Detroitu. Od té doby Maserati na novém modelu pracuje a společně se značkou Jeep jej dovádí k dokonalosti. Motory pro model Kubang budou připravovány v Modeně Paolem Martinellim – šéfem Maserati Powertrain Department. Paolo také pracoval pro Ferrari a podílel se na vývoji motorů pro Formula One Racing team. Motor Kubangu bude spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou, která, stejně jako specifické tlumiče, brzdy a řízení, bude vyvíjena a vyráběna také v Modeně.

Maserati na tiskové konferenci v Frankfurtu také uvedlo svoje obchodní výsledky. Za první polovinu roku 2011 reportuje značka tržby ve výši 303 milionů euro, což je meziroční nárůst o 2,3%. Nárůst prodejů byl zaznamenán především na trzích v USA a Číně, které rostly o 22%, resp. 124%.

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary