Lotus v nové továrně vytvoří až 125 pracovních míst

2020-07-08 00:00:00

Lotus spojí své oddělení výroby oceli a lehkých konstrukcí do nového zařízení v Norwichi, které v této oblasti vytvoří až 125 pracovních míst.

text: redakce

Zatímco oddělení výroby britské značky se nachází v blízkosti svého sídla v Hethelu, její oddělení lehkých konstrukcí je ve Worcesteru vzdálené asi 180 mil. Lotus říká, že nová investice „ukazuje závazek vůči regionu a Norwichi“. Nová továrna na Hurricane Way o rozloze 12 300 metrů čtverečních bude vyrábět hliníkové podvozkové konstrukce pro sportovní vozy Elise, Evora a Exige a také hliníkové komponenty pro další automobilové společnosti – pravděpodobně Volvo, LEVC a Lynk & Co, které jsou rovněž ve vlastnictví společnosti Geely. V nové budově také proběhne svařování a výroba ocelových konstrukcí, včetně pomocných rámů a součástí zavěšení.

Společnost Lotus je od roku 2017 ve vlastnictví společnosti Geely a říká se, že Lotusu tento krok pomůže k upgradům jejich stávajících modelů, jelikož má přístup ke všem technologickým možnostem čínského vlastníka.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary