Lamborghini uzavírá italskou továrnu kvůli koronaviru

2020-03-15 00:00:00

Italský výrobce automobilů zavře sídlo Sant'Agata od 13. března do 25. března ve snaze zabránit šíření choroby Covid-19.

text: redakce

Severní Itálie, kde sídlí Lamborghini, je v současné době středem ohniska koronaviru v Evropě. Itálie má nejvyšší počet potvrzených případů na světě mimo Čínu. "Toto opatření je aktem sociální odpovědnosti a vysoké citlivosti vůči našim lidem," řekl předseda Lamborghini Stefano Domenicali. "Pokračujeme ve sledování situace, abychom mohli reagovat rychle a správně ve spolupráci s našimi lidmi." Začátkem tohoto týdne konkurenční firma Ferrari potvrdila, že její továrna v Maranellu fungovala jako obvykle i přes přísná karanténní opatření. Fiat také oznámil, že jeho továrny budou nadále fungovat (momentálně jsou zavřeny také, pozn. redaktora). Koronavirus začíná velmi ovlivňovat automobilový průmysl, byl zrušen autosalon v Ženevě a nadcházející australská Grand Prix byla zrušena poté, co člen týmu McLaren byl na virus pozitivně testován.

Uzavření přichází pro Lamborghini v době, kdy se automobilce dařilo. V roce 2019 zaznamenala rekordní rok prodejů a to s 8205 vozy – což je 43% nárůst oproti předchozímu roku. Více než z poloviny prodaných kusů bylo nové SUV Urus.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary