Lamborghini Super Trofeo Stradale

2011-09-20 00:00:00

Lamborghini přivezlo očekávané Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale. Kromě fantastických výkonových parametrů zaujme také nezvyklou červenou barvou. Že by útok býka na koníka ;-) ?


Text a foto: Pavel Foltýn, Lamborghini

Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale přenáší závodní parametry vozů ze série Lamborghini Blancpain Super Trofeo přímo na silnici. Vyrobeno bude pouze 150 kusů a už nyní je, dle zástupců značky, většina produkce vyprodána. Super Trofeo Stradale je vybaveno mohutným zadním spoilerem, který zajišťuje stabilitu ve vysokých rychlostech. Bez náplní totiž Gallardo váží 1340 kilogramů, což při výkonu 570 koní umožňuje dosáhnout maximální rychlosti 320km/h při zrychlení z 0 na 100km/h za 3,4 sekundy. Za dalších 10,4 sekundy dosáhne rychlost Super Trofea 200km/h.

Příbuznost se závodním speciálem nevzbuzuje pouze barva a výkon vozu. Ve výbavě modelu Super Trofeo Stradale totiž může zákazník najít i takové položky jako keramické brzdy, čtyřbodové bezpečnostní pásy nebo hasící systém (ten se, s ohledem na pár shořelých Lamborghini v poslední době, může opravdu hodit). Lamborghini uvádí průměrnou spotřebu 13,5 litrů na 100km. Věříme proto, že automobilka uvede na svých stránkách fotografii řidiče, který této spotřeby dosáhne (šejka, který bude mít auto pod plachtou v garáži svého paláce nepočítáme).

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary