Kia uvádí, že Stonic bude klíčový model

2017-06-28 00:00:00

Debut nového SUV Kia Stonic se bude konat ve Frankfurtu. Bude to klíčový model pro korejskou automobilku na evropském trhu.


text: Martin Foltýn, foto: Kia

Kia uvádí, že její nový model Stonic bude klíčovým v rozšiřujícím segmentu SUV a crossoverů. Korejská automobilka zveřejnila fotografie a pár detailů tohoto vozidla v úterý. Tento model bude největším konkurentem Nissanu Juke. Desing modelu Stonik navazuje na koncept Kia Provo a nese prvky, které mají i větší SUV jako Sportage nebo Sorento. Stejně jako u větších modelů si Stonic zachová výraznoou mřížku. Stonic má délku 4140 mm a šírku 1760 mm. Zavazadlový prostor má objem 352 litrů, který se dá zvýšit až na 1155 litrů při sklopení zadních sedadel. V Evropě bude Stonic dostupný s benzínovými motory o objemu 1,0 l, 1,25 l a 1,4 l. Dieselové motory budou k dispozici s objemem 1,6 l. Kia Stonic je standardně předokolka.

Čtěte také: Test ojetého MPV Kia Carens (od 2013)

Možnosti bezpečnostního vybavení zahrnují samočinné nouzové brzdění s rozpoznáním chodců, varování před kolizí, detekci mrtvých úhlů v zrcátkách a varování při opuštění z jízdního pruhu. Stonic podporuje systémy Apple CarPlay a Android Auto jako standard a umožňuje cestujícím připojit své smartphony k informačnímu systému TouchScreen. Kia uvedla, že Stonic bude nejvíce přizpůsobitelné auto a v Evropě bude k dispozici s až dvaceti barevnými odstíny a s výběrem pěti různých barev pro střechu. „Více než jedno z deseti nových aut prodaných v Evropě, bude ze segmentu, kam patří Stonic,“ uvedl Michael Cole, provozní ředitel společnosti Kia Europe. Stonic bude v Evropě v prodeji po očekávaném debutu na autosalnu ve Frankfurtu.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary