Kia představuje nový pětidveřový hatchback cee’d

2012-02-16 00:00:00

Již za tři týdny bude na ženevském autosalonu představen ve světové premiéře zcela nový pětidveřový hatchback Kia cee’d, kombinující dynamický design s vyzrálostí a prestiží. Přinášíme první fotografie.


Pavel Foltýn

Nový cee’d je delší, širší a nižší než jeho předchůdce. Má stejný rozvor. Přídi nového cee’du dominuje nejnovější interpretace pro značku typické přední masky připomínající „tygří nos“ a agresivní světlomety protažené do stran. Ty obsahují, rovněž charakteristické, světlomety LED pro denní svícení. Přední a zadní blatníky i široký rozchod kol zdůrazňují stabilní postoj vozu. Sportovní vizáž nového modelu pak podtrhují  boky karoserie a velkorysé prosklení kabiny s výrazně skloněnými sloupky čelního okna. Prodloužená linie střechy je zakončena integrovaným zadním spoilerem.

Nová generace modelu cee’d je vybavena kompletně novým interiérem. Vnímání jeho vysoké kvality je podpořeno vylepšenými ovládacími prvky, včetně techniky dotykového displeje a vylepšenou ergonomií pozice řidiče a jím ovládaných prvků. Uspořádání přístrojové desky orientované na řidiče připomíná kokpit letadla. Volant je obklopen hlavním ovládacím panelem tak, aby byly všechny ovládací prvky
ve snadném dosahu řidiče. Pečlivě promyšlené a precizně zpracované detaily propůjčují vnitřku kabiny prestižní vzhled a vysoký komfort. Měkké materiály použité v interiéru jsou příjemnější na dotyk. Přístroje a ovládací prvky jsou doplněny chromovým akcentem, madla dveří jsou vrstvené sendvičové konstrukce a vyrobená z vysoce kvalitních materiálů. Vše, včetně samotných klik dveří ve tvaru lastury, nekompromisně podtrhuje suverénní prémiovost a smysl pro detail nového designu interiéru.
 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary