KIA – Nový Soul 2014 a modernizovaná Sportage 2014

2014-04-11 00:00:00

Na prezentaci nového modelu Kia Soul a kia Sportage  jsme došli k jednoznačnému závěru: Na Soulu nezůstal jediný panel stejný a Sportage prošla technickou modernizací


Luděk Kortus

Městský crossover Kia Soul je stylovka, kterou můžeme směle zařadit mezi auta, za kterými se lidé otočejí - mezi Fiaty 500L, Nissany Juke, MINI Coutrymany a možná i malá SUV jako je Renault Capture či Peugeot 2008. Soul nabízí široké možnosti individualizace barevného provedení exteriéru a interiéru. Předokolka stojí na nové platformě a je v ní skutečně hodně místa na kolena i hlavu vzadu a to i pro urostlé jedince. Zavazadel spolkne od 354 do 1 367 litrů. Motory jsou v nabídce dva. Benzínový 1.6 GDI 97 kW se spotřebou 6,5 litrů a naftový 1.6 CRDI 94 kW a kombinovanou spotřebou 4,8 litru. Z nových technologií umí zhasínat dálková světla, bránit vybočení z pruhu, sám zacouvat do mezery v příčném stání. Může mít chytrý klíč a zadní kameru s 8mi palcovým displejem.

Kia Sportage pro rok 2014 obdržela na pohled jen drobná zlepšení. Dostala novou masku chladiče, nové LED svítilny vzadu, nová litá kola a anténku ve stylu žraločí ploutve. Uvnitř má nový přístrojový panel, měkčí povrch palubní desky a horní části výplně dveří. K dispozici jsou nové kombinace potahů z látky a kůže. Byl vylepšen akustický komfort použitím zvukově izolačního předního skla a novými prvky uložení nápravnice a převodovky. Dodatečné úpravy zaznamenal i podvozek a řízení, především ve prospěch komfortu a držení stopy. Novinkou je dvoulitrový benzínový motor o výkonu 122 kW s kombinovanou spotřebou 7,8 litru. Modernizovaná sportage se bude i nadále nabízet v provedení 4x2 nebo 4x4 a bude se  vyrábět v žilinském závodě na Slovensku.

 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary