KIA dnes představila nový model Picanto

2011-04-28 00:00:00

Automobilka KIA dnes představila v české premiéře nové Picanto. Model, který se i v předchozí generaci velmi dobře prodával, má mnoho předpokladů zamíchat celkovými prodejními statistikami v segmentu A.


Text a foto: Pavel Foltýn

Kia debutovala v A-segmentu s první generací modelu Picanto v roce 2004. V následujících sedmi letech se jich prodalo celosvětově přes 1,1 milionu. V Evropě přesáhly prodeje modelu Picanto hranici 300 000 kusů.„V České republice je Picanto s podílem 7,8% aktuálně šestým nejprodávanějším modelem v segmentu. Věřím, že nová malá Kia bude ještě populárnější, protože má potenciál oslovit svým osobitým vzhledem a bohatou výbavou nové skupiny zákazníků a bude atakovat čelní příčky ve svém segmentu,” říká Vít Pěkný, generální ředitel Kia Motor Czech.

V posledních třech letech prošly prakticky všechny modelové řady automobilů značky Kia radikálními změnami designu. Stejně jako v případě modelu Sportage i nové Picanto se na první pohled oproti svému předchůdci zásadně liší - je nyní jednoznačně stylovější a originální. Přední část vozu s vystupujícím nárazníkem, nápadným nasávacím otvorem a zúženou maskou v podobě „tygřího nosu“ dodává vozu sportovní a agresivní výraz. To vše umocňují LED světlomety pro denní svícení, které nalezneme standardně v nejvyšší výbavě, či na přání u druhé nejvyšší výbavy. Třídveřová verze, která dorazí na český trh na podzim tohoto roku, se odlišuje od pětidveřového provedení originálním řešením C-sloupků, tvarem nárazníků a masky chladiče. Přední partie třídveřového Picanta dodávají vozu ještě sportovnější charakter.

Nové Picanto bude v Evropě vybaveno motorem Kappa, který pomohl zredukovat základní úroveň emisí CO2 na hranici 90 g/km a snížil kombinovanou spotřebu paliva za předpokladu použití technologií EcoDynamics na pouhých 4,1 l/100 km. Motor Kappa bude nabízen ve třech variantách. Vrcholem nabídky je čtyřválec o objemu 1248 cm3 s výkonem 85 k a točivým momentem 121 Nm. Dále budou zákazníkům nabízeny dva tříválce o objemu 998 cm3 s možností spalování pouze benzinu nebo LPG a benzinu. První varianta nabízí výkon 69 k a točivý moment 95 Nm,, pohonná jednotka spalující LPG disponuje výkonem 82 k a točivým momentem 94 Nm. Pro zmenšení obav uživatelů, co se stane v případě, že jim dojde LPG, je tato verze vybavena vedle 35litrové nádrže na LPG také 10litrovou nádrží na benzin, což s prázdnou LPG nádrží stačí na ujetí dalších cca 150 km.

V Evropě budou všechny verze k dostání také s technologiemi Eco-Dynamics (samočinný stop/start systém ISG, inteligentní ovládání alternátoru, zesílený startér a pneumatiky s nízkým valivým odporem), které dále snižují emise na 90 až 100 g/km a spotřeba paliva se pohybuje v rozmezí 4,1 až 5,6 l/100 km. Pro všechny motorizace nového Picanta bude standardně dodávána pětistupňová přímo řazená převodovka, čtyřstupňový automat bude možno objednat na přání k motoru o objemu 1,25 l s výkonem 85 koní.

Picanto bude v České republice nabízeno v pěti výbavových verzích. Nejlevnější model s motorem 1.0 CVVT 50kW bude k dispozici již za 184.980,-Kč. Nejlépe vybavená verze s motorem 1,25 CVVT 63kW se prodává za cenu 349.980,-Kč. Pro první zájemce o skladové vozy je připravena cenově zvýhodněná limitovaná edice Edition 1 za cenu 199 980 Kč, která nabízí mimo jiné centrální zamykání, rádio s CD/MP3 a sadu čtyř reproduktorů, elektrické ovládání předních oken, výškově stavitelný volant a látkové koberce. Nárazníky, vnější zpětná zrcátka a kliky dveří jsou v barvě karoserie. Verzi Edition 1 lze pořídit na přání také s klimatizací, a to za 10 000 Kč.
 

 

 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary