I Mercedes-Benz GLC Coupé se dočkal verze 43 AMG

2016-09-01 00:00:00

Označení AMG v kombinaci s vozem kategorie SUV je stále spíše o stylu než o syrové dynamice. Ovšem ani o rychlost s tímhle autem určitě nouze nebude.


text: Dalibor Žák, foto: Daimler

Zatímco ještě před pár lety platily modely AMG za vrcholné motorizace a provedení, dnes se toto označení rozrůstá i na menší zdvihové objemy a nižší výkony. A přichází do nižších tříd, vždyť ostrý model AMG má i nejmenší třída A. Některé modely dokonce zvolily downsizing modelů AMG úplně a osmiválec nebo dvanáctiválec v nich už nedostanete. Jedním takovým je i SUV Mercedes-Benz GLC Coupé. Označení Coupé značí techniku běžného GLC (nahradilo v nabídce dřívější GLK) s poněkud „méně praktickou“ karoserií. Tento styl „sportovních“ SUV založilo úspěšně BMW X6 a ostatní se tohoto trendu samozřejmě chytají. Mercedes není výjimkou, v nabídce má už i větší model GLE Coupé, který má rovněž svoji verzi AMG a hraje roli přímého konkurenta právě pro BMW X6.

Čtěte také: Test ojetého SUV Mercedes-Benz ML 320 CDI

V případě modelu GLC 43 AMG Coupé se nemění recept, podle kterého se vaří model 43 AMG třeba ze třídy C, třídy E, případně z roadsteru SLC. Pod přední kapotou je dvěma turby přeplňovaný benzinový šestiválec 3,0 l, který přes devítistupňovou automatickou převodovku posílá na všechna kola výkon 270 kW (367 k) a točivý moment 520 Nm. Podle Mercedesu zrychlí toto SUV na 100 km/h za 4,9 sekundy a nejvyšší rychlost je elektronicky omezená na 250 km/h. Zajímavostí je určitě i použití vzduchového podvozku, jehož výšku můžete různě regulovat, stejně tak jeho tuhost. Je tu i režim pro jízdu v terénu, který podvozek zvýší, ale jinam než na prašnou cestu se tohle auto moc nehodí. Premiéru si odbude na nadcházejícím autosalonu v Paříži a prodej má být podle plánu zahájen v prosinci letošního roku.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary