Hyundai a Uber plánují spolupráci

2020-01-08 00:00:00

Americká společnost Uber Technologies Inc a jihokorejská automobilka Hyundai se spojily s cílem vyvinout elektrické letecké taxi.

text: redakce

Globální hráči, jako je německý Daimler, čínský Geely Automobile a japonská Toyota, totiž odhalili všechny investice, jejichž cílem je rozmístit elektrické automobily schopné vertikálního vzletu a přistání. Plány však mají velké technologické a regulační překážky. "Dosáhli jsme pokroku směrem k cíli zahájení Uber Air do roku 2023," řekl Eric Allison, vedoucí Uber Elevate, na Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Euisun Chung, výkonný místopředseda společnosti Hyundai, očekává, že v roce 2028 bude komercializována služba městské letecké mobility. Hyundai je prvním výrobcem automobilů, který se připojil k projektu leteckého taxi Uber, který také mezi své partnerské firmy počítá s dceřinou společností Boeing Aurora Flight Sciences. Automobilka bude vyrábět a nasazovat vozidla, zatímco Uber bude poskytovat služby sdílení leteckých jízd. Hyundai představí koncepční elektrické letadlo vyvinuté s Uberem na CES, který by mělo být schopné uletět až 100 kilometrů. Letecké taxi má mít několik tvarů a velikostí, proto se bude moct přizpůsobit téměř jakékoli skupině cestujících.

V loňském roce se společnost Hyundai zavázala investovat 1,5 miliardy dolarů do toho, co nazývá „městská letecká mobilita“.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary