Hyundai a KIA investují do britského start-upu na

2020-01-19 00:00:00

Kia a Hyundai investovaly 100 milionů EUR do londýnského výrobce elektrických vozidel, a to výrobce Arrival, čímž se stal jedním z nejcennějších britských start-upů.

text: redakce

V rámci nového partnerství korejští výrobci automobilů plánují „představit konkurenceschopné ceny malých a středních elektrických dodávek a dalších produktů pro logistiku, poskytující služby v oblasti kyvadlové dopravy“ a to pomocí nové platformy společnosti Arrival. Arrival říká, že jeho platforma může být použita pro řadu nových zakázkových elektrických vozidel v různých kategoriích. Automobilkám to tak umožní rozšířit svůj sortiment o další elektrické vozy. Před zpřísněním evropské regulace emisí v roce 2021 také sníží průměrnou produkci CO2. Nové dodávky by měly mít dojezd cca 300 kilometrů a jejich hmotnost bude 4250 kg.

Společnost Arrival byl založen v roce 2015, ale jeho akce příliš nezveřejňoval. Zaměstnává 800 zaměstnanců v řadě inovativních malých mikropodniků v pěti zemích, které vyrábějí vozidla, aby sloužily komunitám v okolních oblastech. Generální ředitel společnosti, Arris Denis Sverdlov řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme vyjít z neviditelného módu s naším partnerství s Hyundai a Kia, globálně respektovanou s vynikajícími výrobky.“

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary