Honda zdvojnásobuje prognózu zisku, pomohla tomu Čína

2020-11-08 00:00:00

Společnost Honda Motor více než zdvojnásobila svoji celoroční prognózu provozního zisku, protože oznámila, že zisk ve druhém čtvrtletí vzrostl o 28 %

text: redakce, Reuters

Třetí největší japonská automobilka uvedla, že nyní předpovídá celoroční provozní zisk ve výši 420 miliard jenů (4,06 miliardy dolarů) oproti předchozí predikci zisku 200 miliard jenů. To bylo výrazně nad průměrným odhadem zisku 254,6 miliard jenů, který byl sestaven od 19 analytiků oslovených společností Refinitiv. Ve druhém čtvrtletí dosáhl provozní zisk 283 miliard jenů, což je nárůst z 220 miliard jenů ve stejném období předchozího roku. Vylepšení přišlo po podobném kroku jaký udělala již dřív Toyota. Společnost Honda a Toyota se více zaměřují na Čínu, největší světový trh s automobily, protože vede k oživení celosvětové poptávky, která byla zasažena pandemií koronaviru.Za celý obchodní rok společnost Honda uvedla, že očekává prodej 4,6 milionu automobilů. To je oproti předchozí prognóze (4,5 milionu) více, ale stále pod 4,79 miliony prodanými v předchozím roce.

Stejně jako ostatní výrobci automobilů i Honda zrychluje přechod k elektromobilům a jiným vozidlům s nulovými emisemi, což je změna, která stála za rozhodnutím z minulého měsíce ukončit svou účast jako dodavatel motorů na mistrovství světa Formule 1. Společnost Honda minulý měsíc uvedla na trh svůj první sériově vyráběný elektromobil Honda-e  a chce, aby do roku 2030 dvě třetiny její produkce tvořily vozy s nulovými emisemi.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary