Harley-Davidson představuje nový motor Milwaukee-Eight

2016-08-24 00:00:00

Po dlouhých patnácti letech přišel tradiční americký výrobce motocyklů s úplně novým motorem. Ale zachovává si všechny charakteristické vlastnosti.


text: Dalibor Žák, foto: Harley-Davidson

Harley-Davidson po patnácti letech uvádí na trh úplně nový motor. Jedná se o tradiční vidlicový dvouválec s primárním chlazením vzduchem a ventilovým rozvodem OHV. Oproti předchozímu motoru má ale jednu vačku, nikoli dvě. Má však čtyři ventily na každý válec, dvojité vstřikování, dvě zapalovací svíčky ve válci a vyšší kompresní poměr. Harley-Davidson slibuje zlepšení akcelerace, průběhu výkonu a také nižší spotřebu a emise, to vše při zachování charakteristického akustického projevu.

Nový motor Milwaukee-Eight se prozatím bude dodávat ve dvou verzích s označením 107 a 114. Tradičně se jedná o označení zdvihového objemu v kubických palcích. V nám srozumitelnějších jednotkách je to buď 1750 cm3, nebo dokonce 1870 cm3, což je na dvouválec v motocyklu skutečně úctyhodný zdvihový objem. Motor H-D 107 dostanou modely Street Glide, Road Glide, Electra Glide, Road King a Freewheeler. Větší motor H-D 114 pak najdete v modelech Ultra Limited, Road Glide Ultra a Tri Glide Ultra.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary