GM oznámilo, že plánuje 20. května otevřít mexický závod Silao

2020-05-17 00:00:00

Společnost General Motors předběžně plánuje obnovení provozu ve své továrně v mexickém městě Silao 20. května. Automobilový průmysl se připravuje na ukončení omezení, která nabyla platnost kvůli koronaviru.

text: redakce

Znovuotevření závodu by bylo pozitivním signálem pro automobilový průmysl v Severní Americe, jehož zásobovací vedení je vysoce propojeno mezi Spojenými státy, Mexikem a Kanadou. Továrna v centrálním městě Guanajuato byla zavřená týdny po propuknutí koronaviru. Pracovníkům bylo dříve řečeno, že návrat do zaměstnání se plánuje 18. května. Mluvčí GM uvedla, že společnost nemohla potvrdit, kdy znovu zahájí provoz v některých svých továrnách v Mexiku, protože očekává další vládní nařízení. Ve středu vláda uvedla, že výrobci automobilů by mohli začít s výrobou od 18. května. Poté tento návrh stáhli a navrhli, aby nové datum zahájení bylo 1. června. Nakonec se vláda dohodla, že odvětví, které tvoří páteř mexické výroby, by mohlo začít fungovat již příští týden, pokud by společnosti měly zavedeny požadovaná bezpečnostní opatření.

Výrobní závod Silao, který vyrábí pick-upy pro GM, je jedním z největších automobilových závodů v Guanajuato, hlavním mexickém automobilovém „městě“.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary