Geely spolupracuje s čínským webovým gigantem Baidu na vývoji EV

2021-01-12 00:00:00

Mateřská společnost Volva se spojila s technologickým gigantem při vývoji elektromobilů s autonomní a propojenou technologií

text: redakce, Autocar

Čínský výrobce Geely, který vlastní Lotus, LEVC, Polestar a Volvo, navázal nové partnerství se společností Baidu za účelem vývoje řady „inteligentních“ elektrických vozidel. Podle této dohody plánuje společnost Baidu – považovaná za čínskou obdobu společnosti Google – založit novou dceřinou společnost pro vývoj vozidel, která budou prodávána pod novou značkou. Tyto stroje budou využívat plně elektrickou architekturu Sustainable Experience Architecture (SEA) společnosti Geely, která bude vybavena asistenčními systémy, infotainmentem a mapovými prvky vyvinutými společností Baidu. Geely také Baidu poskytne odborné znalosti v oblasti designu a výroby, včetně nového systému pro stavbu elektrických vozidel.

Nová platforma od Geely byla představena v loňském roce a bude použita pro řadu elektromobilů od společností Volvo a prémiové značky Lynk & Co. První model vyvinutý na této platformě, kupé-SUV Lynk & Co Zero, nedávno dokončil své první testy. Geely říká, že SEA je vybavena „hardwarem, softwarem a širšími integračními schopnostmi“, které ji připravují na pokročilé autonomní systémy. Ačkoli jsou dceřiné společnosti Baidu nejlépe známé svým vyhledávačem (čtvrtým nejpopulárnějším webem na světě), vyvíjejí autonomní řízení a související technologie posledních osm let. Její firma Apollo vyvinula řadu autonomních systémů, které budou namontovány na nové vozidlo a které budou rovněž využívat svůj navigační software Baidu Maps. Šéf Baidu Robin Li uvedl, že firma „dlouho věřila v budoucnost inteligentního řízení a v uplynulém desetiletí značně investovala do umělé inteligence, aby vytvořila portfolio prvotřídních služeb vlastního řízení“.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary